mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Będą kupować nowe auta

Będą kupować nowe auta

Wśród polskich fleet managerów panują doskonałe nastroje. Tak wynika między innymi z raportu Barometr CVO (Corporate Vehicle Observatory) przygotowanego przez firmę Arval, którego pełną wersję poznamy 15 czerwca.

Będą kupować nowe auta
Zapytane w ankiecie przygotowanej przez CVO osoby odpowiedzialne za zarządzanie flotami w polskich przedsiębiorstwach, wskazały na duże szanse rozwoju firmowej floty, co wiele mówi o kondycji krajowej gospodarki. W przeprowadzonym w 2011 roku badaniu aż 42% fleet managerów prognozuje zwiększenie swojej floty w ciągu najbliższych trzech lat. Tylko 1% pytanych stwierdził, że ich flota w tym okresie się zmniejszy. Jest to najlepszy wynik od 2008 roku.

Corporate Vehicle Observatory, jak co roku przeprowadziło wśród menagerów, zajmujących się w swoich przedsiębiorstwach flotami firmowymi badania, których celem jest obserwacja trendów związanych z rozwojem tej dziedziny gospodarki. W Polsce sondaż był przeprowadzany po raz szósty, a jego wyniki są bardzo obiecujące. Zdecydowana większość ankietowanych przewiduje rozwój flot w nadchodzących trzech latach. Tegoroczne badania pokazują, że w stosunku do poprzednich, kryzysowych lat, nastroje znacznie się poprawiły, co doskonale świadczy o kondycji polskiej gospodarki.

Badania CVO realizowane są również w innych państwach Unii Europejskiej i na ich tle sytuacja w Polsce prezentuje się w dużo jaśniejszych barwach. 25% fleet managerów w pozostałych państwach UE prognozuje, że w najbliższych trzech latach stan taboru samochodowego zwiększy się, natomiast aż 10% z nich stwierdziło, że w tym okresie ulegnie on redukcji. Przykład ten doskonale wskazuje na fakt, że gospodarki przede wszystkim krajów tzw. starej Unii borykają się z problemami zapoczątkowanymi światowym kryzysem w roku 2008.

Pełne wyniki raportu Barometr CVO zostaną zaprezentowane na konferencji, która będzie miała miejsce 15 czerwca w Warszawie na terenie budowy Mostu Północnego. Wśród gości i prelegentów będą specjaliści z organizacji zajmujących się tematyką flot samochodowych, bezpieczeństwem drogowym, a także firmy flotowe, przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych oraz reprezentanci policji.
Tematy w artykule: zarzadzanie flota flota

Podobne wiadomości:

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

40 Volkswagenów w Rajdzie Polski

40 Volkswagenów w Rajdzie Polski

Aktualności 2014-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.