mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Niestety nie nacieszymy się długo niskimi cenami paliw. Nowy podatek oraz ostatnie zawirowania na rynku paliwowym moga spowodować wzost cen tego surowca na stacjach benzynowych. Analitycy oceniają, że ceny paliw powinny się stabilizować wokół obecnych średnich cen.

Będą podwyżki cen paliw

Niedawno cieszyliśmy się niskimi od lat cenami na stach paliw, ale to już wkrótce może się zmienić. Podatek od sprzedaży detalicznej może spowodować wzrost cen paliw. Stacje będą bowiem traktowane jak normalne placówki handlu, które będą obciążone również opłatą za sprzedaż weekendy i święta. Eksperci przepowiadają, że na sto procent firmy paliwowe przerzucą podatek na klienta. To również niekorzystna informacja dla niezależnych stacji, które mogą mieć nawet 70 proc. niższe dochody. 

Mało tego, specjaliści podkreślają, że przełom stycznia i lutego przyniósł wyraźny spadek marż detalicznych, a to zdaniem analityków, może to się jednak w niedalekiej przyszłości przełożyć na wyższe ceny paliw na stacjach. Tym bardziej, że hurtowe ceny paliw będą prawdopodobnie podlegały naprzemiennie wahaniom w górę i w dół.

Analitycy oceniają, że ceny paliw powinny się stabilizować wokół obecnych średnich cen, choć nie wykluczają ich lekkiego wzrostu. Dodają, że przyszły tydzień może przynieść próby podniesienia cen oleju napędowego. Wyhamowywać powinny też dalsze obniżki cen LPG.

Według e-petrol w przyszłym tygodniu ceny paliw będą wyglądały następująco:

  • benzyna 95 będzie oscylować między 3,98-4,09 zł/l,
  • 98 4,29-4,39 zł/l,
  • olej napędowy 3,68-3,79 zł/l,
  • LPG 1,76-1,83 zł/l.
Tematy w artykule: ceny paliw

Podobne wiadomości:

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Aktualności 2015-07-22

Komentuj:

~Jest prosty sposób... 2016-02-10

Od sprzedaży paliw nie powinno się pobierać tego "nowego podatku", ale od pozostałych produktów sprzedawanych na stacjach tak. To by rozwiązało problem rentowności małych stacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.