mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Będzie łatwiejsza rejestracja aut

Będzie łatwiejsza rejestracja aut

O decyzjach Komisji Europejskiej można powiedzieć wiele różnych rzeczy. Czasami jej postanowienia ułatwiają życie zwykłym obywatelom, czasem niekoniecznie. Teraz KE chce się zabrać m.in. za ułatwienie procesu rejestracji samochodów.

Komisja Europejska chce wzmocnić jednolity rynek poprzez przyspieszenie wzrostu gospodarczego i poszerzenie praw obywateli. Choć już teraz mieszkańcy Unii Europejskiej korzystają z wielu dobrodziejstw jednolitego rynku, to jednak wciąż istnieją pewne bariery utrudniające korzystanie z przysługujących nam praw.

W dwóch opublikowanych w ubiegłym tygodniu sprawozdaniach Komisja Europejska przedstawiła szereg propozycji konkretnych rozwiązań, które posłużyć mają dalszemu wzmocnieniu jednolitego rynku, a które mają wejść w życie w przeciągu najbliższych trzech lat. Wśród proponowanych rozwiązań znalazły się m.in. środki, które mają ułatwić życie mieszkańcom UE korzystającym z prawa do zawarcia związku małżeńskiego, nabycia domu lub zarejestrowania pojazdu w innym państwie Unii Europejskiej. Wg wstępnych propozycji wszyscy obywatele UE powinni korzystać z tych samych praw, bez względu na miejsce pobytu.

W przypadku rejestracji pojazdów już w przyszłym roku Komisja przedstawi wnioski legislacyjne w celu uproszczenia dokumentacji i ułatwienia formalności związanych z rejestracją pojazdów zakupionych w innym państwie członkowskim. Komisja przyjrzy się także dokładnie sytuacjom, w których obywatele muszą zapłacić podwójną opłatę rejestracyjną.

Podobne wiadomości:

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa

Bezpłatna historia sprowadzonego auta już...

Finanse i prawo 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.