mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Będzie łatwiejsza rejestracja aut

Będzie łatwiejsza rejestracja aut

O decyzjach Komisji Europejskiej można powiedzieć wiele różnych rzeczy. Czasami jej postanowienia ułatwiają życie zwykłym obywatelom, czasem niekoniecznie. Teraz KE chce się zabrać m.in. za ułatwienie procesu rejestracji samochodów.

Komisja Europejska chce wzmocnić jednolity rynek poprzez przyspieszenie wzrostu gospodarczego i poszerzenie praw obywateli. Choć już teraz mieszkańcy Unii Europejskiej korzystają z wielu dobrodziejstw jednolitego rynku, to jednak wciąż istnieją pewne bariery utrudniające korzystanie z przysługujących nam praw.

W dwóch opublikowanych w ubiegłym tygodniu sprawozdaniach Komisja Europejska przedstawiła szereg propozycji konkretnych rozwiązań, które posłużyć mają dalszemu wzmocnieniu jednolitego rynku, a które mają wejść w życie w przeciągu najbliższych trzech lat. Wśród proponowanych rozwiązań znalazły się m.in. środki, które mają ułatwić życie mieszkańcom UE korzystającym z prawa do zawarcia związku małżeńskiego, nabycia domu lub zarejestrowania pojazdu w innym państwie Unii Europejskiej. Wg wstępnych propozycji wszyscy obywatele UE powinni korzystać z tych samych praw, bez względu na miejsce pobytu.

W przypadku rejestracji pojazdów już w przyszłym roku Komisja przedstawi wnioski legislacyjne w celu uproszczenia dokumentacji i ułatwienia formalności związanych z rejestracją pojazdów zakupionych w innym państwie członkowskim. Komisja przyjrzy się także dokładnie sytuacjom, w których obywatele muszą zapłacić podwójną opłatę rejestracyjną.

Podobne wiadomości:

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Finanse i prawo 2017-08-31

Przegląd płatny z góry od jesieni

Przegląd płatny z góry od jesieni

Finanse i prawo 2017-05-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?