mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Będzie pozew zbiorowy w sprawie kart pojazdów

Będzie pozew zbiorowy w sprawie kart pojazdów

Do Skarbu Państwa, a konkretnie do Ministra Infrastruktury, trafi pozew zbiorowy dotyczący sprawy zwrotu opłat za wydanie kart pojazdów. Reprezentantem 150 powiatów polskich będzie powiat ostrzeszowski.

Sprawę pilotuje Związek Powiatów Polskich. W tej chwili trwa zbieranie oświadczeń powiatów, które chcą wystąpić z pozwem zbiorowym. Powiat Ostrzeszowski w imieniu swoim oraz wszystkich zainteresowanych powiatów wniesie do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o ustalenie, że Skarb Państwa – Ministerstwo Infrastruktury ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą tytułem szkody doznanej przez członków grupy w wyniku niewydania z dniem 1 maja 2004 roku rozporządzenia dostosowującego przepisy rozporządzenia z dnia 28 lipca 2003 roku w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu do przepisów prawa wspólnotowego oraz o zasądzenie od pozwanego na rzecz powodów kosztów procesu.

Konieczność zwrotu nadpłaconych kwot za wydanie karty pojazdu jest bezpośrednio powiązana z wadami powołanego rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 roku w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu.

Podobne wiadomości:

Przegląd płatny z góry od jesieni

Przegląd płatny z góry od jesieni

Finanse i prawo 2017-05-03

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły
Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły
Już podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć nowego crossovera z Wolfsburga, ale kilka tygodni wcześniej - 23 sierpnia - odbędzie się oficjalna prezentacja modelu. Dlatego Volkswagen cały czas podgrzewa atmosferę wokół modelu T-ROC.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech