mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Będzie pozew zbiorowy w sprawie kart pojazdów

Będzie pozew zbiorowy w sprawie kart pojazdów

Do Skarbu Państwa, a konkretnie do Ministra Infrastruktury, trafi pozew zbiorowy dotyczący sprawy zwrotu opłat za wydanie kart pojazdów. Reprezentantem 150 powiatów polskich będzie powiat ostrzeszowski.

Sprawę pilotuje Związek Powiatów Polskich. W tej chwili trwa zbieranie oświadczeń powiatów, które chcą wystąpić z pozwem zbiorowym. Powiat Ostrzeszowski w imieniu swoim oraz wszystkich zainteresowanych powiatów wniesie do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o ustalenie, że Skarb Państwa – Ministerstwo Infrastruktury ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą tytułem szkody doznanej przez członków grupy w wyniku niewydania z dniem 1 maja 2004 roku rozporządzenia dostosowującego przepisy rozporządzenia z dnia 28 lipca 2003 roku w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu do przepisów prawa wspólnotowego oraz o zasądzenie od pozwanego na rzecz powodów kosztów procesu.

Konieczność zwrotu nadpłaconych kwot za wydanie karty pojazdu jest bezpośrednio powiązana z wadami powołanego rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 roku w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu.

Podobne wiadomości:

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Finanse i prawo 2017-08-31

Przegląd płatny z góry od jesieni

Przegląd płatny z góry od jesieni

Finanse i prawo 2017-05-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.