mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Będzie pozew zbiorowy w sprawie kart pojazdów

Będzie pozew zbiorowy w sprawie kart pojazdów

Do Skarbu Państwa, a konkretnie do Ministra Infrastruktury, trafi pozew zbiorowy dotyczący sprawy zwrotu opłat za wydanie kart pojazdów. Reprezentantem 150 powiatów polskich będzie powiat ostrzeszowski.

Sprawę pilotuje Związek Powiatów Polskich. W tej chwili trwa zbieranie oświadczeń powiatów, które chcą wystąpić z pozwem zbiorowym. Powiat Ostrzeszowski w imieniu swoim oraz wszystkich zainteresowanych powiatów wniesie do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o ustalenie, że Skarb Państwa – Ministerstwo Infrastruktury ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą tytułem szkody doznanej przez członków grupy w wyniku niewydania z dniem 1 maja 2004 roku rozporządzenia dostosowującego przepisy rozporządzenia z dnia 28 lipca 2003 roku w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu do przepisów prawa wspólnotowego oraz o zasądzenie od pozwanego na rzecz powodów kosztów procesu.

Konieczność zwrotu nadpłaconych kwot za wydanie karty pojazdu jest bezpośrednio powiązana z wadami powołanego rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 roku w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu.

Podobne wiadomości:

Przegląd płatny z góry od jesieni

Przegląd płatny z góry od jesieni

Finanse i prawo 2017-05-03

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Finanse i prawo 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.