mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Branża wynajmu na plusie

Branża wynajmu na plusie

Zwiększenie sprzedaży nowych samochodów w pierwszym kwartale 2012 roku znalazł swoje przełożenie także i w wynikach firm zarządzających flotami pojazdów. Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów zanotowały niemal 11-proc. wzrost.

Pierwszy kwartał 2012 r. był okresem stałego rozwoju dla firm członkowskich PZWLP. Finansowały i zarządzały łącznie 95.150 samochodami, co oznacza, że floty Związku zwiększyły się o ponad 9 tys. pojazdów w ciągu dwunastu miesięcy. Z końcem marca br. w full service leasingu (FSL) było łącznie 76.410 aut, w leasingu z serwisem (LS) – 9.642, a w wyłącznym zarządzaniu – 9.098 samochodów.

Firmy członkowskie PZWLP obejmują obecnie 67,5 procent rynku wynajmu długoterminowego, a razem z niezrzeszonym Masterlease – prawie 82 procent. - To dobry wynik, który pokazuje, że większość samochodów flotowych należy do kilkunastu systematycznie rozwijających się firm, które konsolidują branżę. Podobnie jak w poprzednich kwartałach, odnotowaliśmy stabilny wzrost – jego dynamika wyniosła 10,7 procent r/r – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Liderami Związku, według grup oferowanych usług, są: Arval Service Lease (FSL, 15.291 aut), PKO Leasing (LS, 3.728) i LeasePlan (FM, 3.568 samochodów), w którego posiadaniu znajduje się również największą pojedyncza flota pojazdów (1.107 aut). Udział firm należących do PZWLP w polskim rynku również jest satysfakcjonujący. W pełnym wynajmie długoterminowym jest to 68,8 procent, w leasingu z serwisem 58,1 procent, a w wyłącznym zarządzaniu – 69 procent.
Tematy w artykule: leasing wynajem samochodow CFM

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Fiaty dla studentów wrocławskiej Politechniki

Fiaty dla studentów wrocławskiej Politechniki

Aktualności 2015-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.