mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Co nam nie pasuje w ubezpieczeniach?

Co nam nie pasuje w ubezpieczeniach?

W pierwszym półroczu br. do Rzecznika Ubezpieczonych trafiło w sumie ponad 3,2 tys. skarg związanych z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Jak zwykle najwięcej zastrzeżeń zgłoszono na ubezpieczenia OC.

W I półroczu 2010 roku Rzecznik Ubezpieczonych otrzymał w sumie 5.669 pisemnych skarg z zakresu ubezpieczeń gospodarczych. Skargi kierowane do Rzecznika Ubezpieczonych napływały zarówno bezpośrednio od osób ubezpieczonych, ubezpieczających, uposażonych i uprawnionych z umowy
ubezpieczenia.

W okresie od stycznia do końca czerwca 2010 - podobnie jak w minionych latach - najliczniejsza grupa skarg odnosiła się do ubezpieczeń komunikacyjnych – 3.268 skarg (57,6%). Wśród nich najwięcej skarg odnotowano na obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych – 1.791 skarg (31,6%), oraz składki ubezpieczeniowe (836 skarg, tj. 14,7%), gdzie ubezpieczający skarżyli się przede wszystkim na występowanie tzw. podwójnego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, problemy z uzyskaniem zwrotu niewykorzystanej części składki za OC komunikacyjne w następstwie zbycia pojazdu, wysokość składek, w tym na konstrukcję taryf składek.

Sporo skarg w grupie ubezpieczeń komunikacyjnych dotyczyło także problemów odnoszących się do ubezpieczeń autocasco – 525 skarg (9,3%). Ponadto część skarg dotyczyła Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w tym najczęściej odmowy uznania w całości lub w części zasadności zgłaszanych roszczeń odszkodowawczych (52 skargi – 0,9%) oraz nakładania opłat tytułem niedopełnienia obowiązku zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (17 skarg – 0,3). Pozostałe wystąpienia skarżących dotyczyły ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów – 29 skarg (0,5%), ubezpieczeń assistance – 13 skarg (0,2%) oraz ubezpieczenia Zielonej Karty – 5 skarg (0,1%).

Podobne wiadomości:

Dacia Duster – lepsza niż myślisz

auto motor i sport 0000-00-00

Może mieć napęd tylko na przód albo na dwie osie - także w tej drugiej wersji kosztuje mniej niż konkurenci. Dacia Duster to SUV, który błota się nie boi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross