mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Coraz więcej leasingowanych aut

Coraz więcej leasingowanych aut

Po pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku wciąż na fali wznoszącej znajduje się rynek leasingowanych środków transportu drogowego.

Łącznie w tym okresie dzięki leasingowi dokonano zakupów środków transportu drogowego na kwotę ok. 13,7 mld zł, tj. o 63% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Segment środków transportu drogowego należał zresztą do najdynamiczniej rozwijającego się segmentu, pozwalając utrzymać tej grupie produktów wysoki 65 proc. udział w rynku leasingu ruchomości.
 
W dalszym ciągu głównym motorem napędowym rozwoju tego segmentu rynku jest leasing samochodów osobowych oraz ciągników siodłowych i naczep. Średnia wartość wyleasingowanych samochodów osobowych wyniosła po III kwartałach 78,7 tys. złotych, a umowy były zawierane średnio na 40 miesięcy. W sumie wyleasingowano w tym okresie samochody osobowe za ok. 5,1 mld zł (wzrost o 67 proc.).
 
Największy jednak boom przeżywa leasing specjalistycznych środków transportu drogowego takich jak ciągniki siodłowe oraz wszelkiego rodzaju naczepy i przyczepy. Udział tej kategorii produktów w ogólnej wartości pojazdów wzrósł od początku roku z 40 do 50 proc. Wśród wyleasingowanych środków transportu drogowego dominują nowe pojazdy (86 proc.).
 
Największe firmy leasingowe pod względem liczby umów pojazdów drogowych oddanych w leasing:
1. Europejski Fundusz Leasingowy 23 563
2. Raiffeisen Leasing Polska 18 296
3. BRE Leasing 11 798
4. Millennium Leasing 7 932
5. BZ WBK Finance & Leasing 7 363
6. VB Leasing Polska 7 165
7. Volkswagen Leasing Polska 6 912
8. Masterlease Polska 5 800
9. BPH Leasing 4 617
10. Pekao Leasing 3 805

 

Tematy w artykule: leasing

Podobne wiadomości:

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Rynek kredytów samochodowych i leasingu w górę

Rynek kredytów samochodowych i leasingu w...

Finanse i prawo 2014-10-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.