Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Czego oczekują klienci firm leasingowych?

Czego oczekują klienci firm leasingowych?

Szybkość i sprawność działania firm leasingowych, mała liczba wymaganych dokumentów oraz ogólna atrakcyjność oferty wyrażająca się w cenie usługi i zapisach umowy leasingu - to najważniejsze cechy, jakie cenią sobie klienci firm leasingowych.

Klienci są zadowoleni, jeśli szybko otrzymują niezbędne informacje lub też samą decyzję o przyznaniu finansowania. Liczy się także błyskawiczna reakcja, gdy trzeba np. wprowadzić zmiany w umowie. Bardzo ważne są również szybkość podpisania umowy i terminowość wydania oczekiwanych dokumentów.

Drugim, bardzo istotnym dla leasingobiorców czynnikiem, jest liczba wymaganych dokumentów. Dostęp do finansowania, tym bardziej jeśli formalności ograniczone są do minimum, stał się szczególnie ważny w okresie spowolnienia. Leasing, m.in. z uwagi na naturalne zabezpieczenie, jakim dla finansującego jest sam przedmiot umowy, spełnia te wymogi. Dodatkowo, przy najbardziej płynnych przedmiotach, jakimi są np. samochody, firmy leasingowe mogą zaproponować procedury uproszczone, w ramach których klient dostarcza niezbędne do podjęcia decyzji informacje.

Z ostatniego badania satysfakcji klientów Spółek Leasingowych BZ WBK wynika też, że przy zawieraniu umowy klienci zwracają uwagę na atrakcyjność proponowanej im oferty ubezpieczeniowej oraz kompetencje obsługujących ich pracowników. Szczególnie ważne są wiedza doradców leasingowych przejawiająca się m.in. w zrozumiałym i precyzyjnym sposobie przekazywania informacji oraz zaangażowaniu w obsługę klienta.
Tematy w artykule: leasing

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj