mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Czego oczekują klienci firm leasingowych?

Czego oczekują klienci firm leasingowych?

Szybkość i sprawność działania firm leasingowych, mała liczba wymaganych dokumentów oraz ogólna atrakcyjność oferty wyrażająca się w cenie usługi i zapisach umowy leasingu - to najważniejsze cechy, jakie cenią sobie klienci firm leasingowych.

Klienci są zadowoleni, jeśli szybko otrzymują niezbędne informacje lub też samą decyzję o przyznaniu finansowania. Liczy się także błyskawiczna reakcja, gdy trzeba np. wprowadzić zmiany w umowie. Bardzo ważne są również szybkość podpisania umowy i terminowość wydania oczekiwanych dokumentów.

Drugim, bardzo istotnym dla leasingobiorców czynnikiem, jest liczba wymaganych dokumentów. Dostęp do finansowania, tym bardziej jeśli formalności ograniczone są do minimum, stał się szczególnie ważny w okresie spowolnienia. Leasing, m.in. z uwagi na naturalne zabezpieczenie, jakim dla finansującego jest sam przedmiot umowy, spełnia te wymogi. Dodatkowo, przy najbardziej płynnych przedmiotach, jakimi są np. samochody, firmy leasingowe mogą zaproponować procedury uproszczone, w ramach których klient dostarcza niezbędne do podjęcia decyzji informacje.

Z ostatniego badania satysfakcji klientów Spółek Leasingowych BZ WBK wynika też, że przy zawieraniu umowy klienci zwracają uwagę na atrakcyjność proponowanej im oferty ubezpieczeniowej oraz kompetencje obsługujących ich pracowników. Szczególnie ważne są wiedza doradców leasingowych przejawiająca się m.in. w zrozumiałym i precyzyjnym sposobie przekazywania informacji oraz zaangażowaniu w obsługę klienta.
Tematy w artykule: leasing

Podobne wiadomości:

VAT od leasingu bez limitu

VAT od leasingu bez limitu

Finanse i prawo 2014-08-20

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.