mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Do rejestracji potrzebny dowód

Do rejestracji potrzebny dowód

25 grudnia tego roku nie był tylko jak zwykle pierwszym dniem Świąt Bożego Narodzenia. Od tego dnia do rejestracji sprowadzonego auta wymagany będzie dowód rejestracyjny, o ile pojazd ten był już zarejestrowany w innym państwie.

Sytuacja ta dotyczy sprowadzanych samochodów z terytorium państwa członkowskiego UE, Szwajcarii oraz krajów EFTA. W większości przypadków państwa członkowskie już stosują się do tej zasady. Procedura wyrejestrowania i wywozu samochodu do innego państwa UE wiąże się z wydaniem dowodu rejestracyjnego z odpowiednią adnotacją lub wydaniem unieważnionego dowodu wyrejestrowanego auta wraz z dowodem tymczasowym służącym tylko do wywozu auta.

Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia też na swoich stronach, w jakich sytuacjach sam dowód tymczasowy może być uznany do celu przejestrowania (np. jeśli pojazd nie był wcześniej rejestrowany w danym państwie lub gdy dowód rejestracyjny stały jest zatrzymywany przez administrację danego państwa). W przypadku, gdy tymczasowe dowody są wydawane dla aut, które nie są dopuszczone do ruchu (np. przekazane do kasacji, uszkodzone powypadkowe), nie zostaną one uznane dla celu przerejestowania samochodu w naszym kraju.

Podobne wiadomości:

Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!

Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za...

Finanse i prawo 2018-01-15

Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca

Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya...

Finanse i prawo 2017-04-25

Rząd zajął się propozycją zgłoszoną przez posła Piotra Liroya-Marca. Być może już niebawem nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych po zakupie używanego samochodu - będą one przypisane do kierowcy zamiast samochodu.

Komentuj:

~BORNEMOUTCH 2009-01-01

normalnie anglikowi robisz przekladke wykonujesz badanie techniczne tlumaczysz dokumenty i rejestrujesz czsem jest potrzebny rzeczoznawca.

~YoLee 2008-02-19

Mam pytanie dotyczące drugiej części DR , tak druga część jest stosowana mn. w Austrii, co zrobic jeśli takiego dokumentu się nie posiada ponieważ został on "zarekwirowany" podczas wyrejestrowywania pojazdu przez Wydział Komunikacji w Austrii, a wymagany on jest właśnie od 25.grudnia.2007 do rejestracji pojazdu w Polsce? Posiadam tylko pierwszą część dowodu, czy karata pojazdu mogła by posłużyc jako drugi dokument do rejestracji?

~Cichy 2008-01-09

Może mnie ktoś oświecić jak wyglada rejestracja i przegląd auta sprowadzonego z angli.

~walecdaras 2008-01-03

radziłbym osobie która pisała ten artykuł zaznajomic się dokładnie z nowym przepisem a nie powtarzać jakieś plotki i pierdoły , tekst w tym artykule nijak masie do zmiany przepisów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.