mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Doskonałe półrocze Masterlease

Doskonałe półrocze Masterlease

W pierwszych sześciu miesiącach 2006 roku Masterlease przekazał w leasing środki o łącznej wartości 163 milionów złotych. Wynik ten oznacza prawie 25% wzrost w porównaniu z pierwszym półroczem 2005.

Od stycznia do czerwca bieżącego roku  Masterlease podpisał 3010 nowych umów, czyli o prawie pół tysiąca więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wyraźnie zwiększyła się również liczba obsługiwanych pojazdów, z 14.473 na koniec czerwca 2005 roku do 15.592 na chwilę obecną.
 
"Tak dobry rezultat Masterlease jest efektem rozpoczęcia bieżącej współpracy z kilkoma dużymi, renomowanymi firmami. Mam na myśli na przykład Polską Telefonię Cyfrową, operatora sieci Era i Heyah. Zauważamy również większą aktywność mniejszych podmiotów, które korzystając z ożywienia gospodarczego, poszukują efektywnych narzędzi outsourcingowych. Cieszy nas wzrastająca popularność wynajmu długoterminowego. Jako firma specjalizująca się w tego typu usługach widzimy duże możliwości w rozwoju rynku full servise i staramy się je wykorzystywać. Efektem tego jest nasza pozycja lidera branży FSL" – mówi Jerzy Kobyliński, prezes zarządu Masterlease Polska.
 
Podział portfela przekazanych w leasing środków w tym półroczu wyglądał następująco. 81% wszystkich przekazanych samochodów stanowiły auta osobowe, a 19% pojazdy ciężarowe. Na koniec czerwca 2005 roku stosunek ten kształtował się na poziomie 62% - 38%.
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.