mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Dystrybutorzy i producenci razem

Dystrybutorzy i producenci razem

Wraz z początkiem bieżącego roku doszło do przełomowej integracji w naszej branży motoryzacyjnej. Dystrybutorzy części motoryzacyjnych połączyli swoje siły z producentami we wspólnym działaniu dla dobra rynku motoryzacyjnego.

Pierwszym krokiem wykonanym w kierunku integracji niemal całej branży była zmiana dotychczasowego statutu SDCM uchwalona podczas Walnego Zgromadzenia członków. Umożliwiła ona wstąpienie w szeregi Stowarzyszenia nowych podmiotów takich jak: producenci części, jak również różnego rodzaju organizacje działające w interesie tej branży. Dodatkową zmianą w podejściu tej organizacji jest szerokie otwarcie na firmy nieco mniejsze, ale o ugruntowanej pozycji w regionie.

W związku z tym w trybie pilnym zorganizowano spotkanie w gronie producentów, w celu sprowokowania dyskusji na temat głównych obszarów którymi zajmować będzie się Stowarzyszenie w nowym 2009 roku.

Duża frekwencja potwierdziła fakt, że taka wspólna reprezentacja jest niezbędna dla całego środowiska. Na spotkanie przybyli reprezentanci 30 wiodących firm, liderów światowego rynku w produkcji części motoryzacyjnych. Zgromadzeni dyskutowali głównie na temat problemów z jakimi boryka się obecnie niezależny rynek motoryzacyjny. Szukano też rozwiązań, jakie należy podjąć by zapewnić bezpieczeństwo niezależnego rynku mając na względzie kryzysową sytuację oraz uwzględniając wszystkie szczeble dystrybucji łącznie z ostatecznym ogniwem jakim są warsztaty usługowe.

Już w trakcie spotkania, 28 producentów zadeklarowało przystąpienie do Stowarzyszenia dając tym samym poparcie podejmowanych działań i wyraźny sygnał dla pozostałych producentów i dystrybutorów o potrzebie współdziałania w celu budowy właściwych rozwiązań legislacyjnych niezbędnych dla całego niezależnego rynku motoryzacyjnego.

Prezes Stowarzyszenia Alfred Franke nie ukrywał zadowolenia z przebiegu spotkania i podsumowując powiedział: "Dzięki połączeniu sił producentów i dystrybutorów w jednej wspólnej organizacji efektywność działań będzie znacznie większa, a przy dużej liczbie członków, obciążenia finansowe ulegną zasadniczemu zmniejszeniu, co w dobie kryzysu ma szczególnie duże znaczenie, a dodatkowo zaowocuje to pojawieniem się kolejnych nowych firm w gronie SDCM."

Łączne przychody wszystkich Członków SDCM w Polsce to ponad 6 miliardów zł rocznie.

Podobne wiadomości:

Mazda RX8 z hybrydowym silnikiem Wankla w japonskich flotach

Mazda RX8 z hybrydowym silnikiem Wankla w...

Rynek 2006-03-29

Mniej wypadków, ale więcej pijanych

Mniej wypadków, ale więcej pijanych

Aktualności 2012-05-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross