Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Dystrybutorzy i producenci razem

Dystrybutorzy i producenci razem

Wraz z początkiem bieżącego roku doszło do przełomowej integracji w naszej branży motoryzacyjnej. Dystrybutorzy części motoryzacyjnych połączyli swoje siły z producentami we wspólnym działaniu dla dobra rynku motoryzacyjnego.

Pierwszym krokiem wykonanym w kierunku integracji niemal całej branży była zmiana dotychczasowego statutu SDCM uchwalona podczas Walnego Zgromadzenia członków. Umożliwiła ona wstąpienie w szeregi Stowarzyszenia nowych podmiotów takich jak: producenci części, jak również różnego rodzaju organizacje działające w interesie tej branży. Dodatkową zmianą w podejściu tej organizacji jest szerokie otwarcie na firmy nieco mniejsze, ale o ugruntowanej pozycji w regionie.

W związku z tym w trybie pilnym zorganizowano spotkanie w gronie producentów, w celu sprowokowania dyskusji na temat głównych obszarów którymi zajmować będzie się Stowarzyszenie w nowym 2009 roku.

Duża frekwencja potwierdziła fakt, że taka wspólna reprezentacja jest niezbędna dla całego środowiska. Na spotkanie przybyli reprezentanci 30 wiodących firm, liderów światowego rynku w produkcji części motoryzacyjnych. Zgromadzeni dyskutowali głównie na temat problemów z jakimi boryka się obecnie niezależny rynek motoryzacyjny. Szukano też rozwiązań, jakie należy podjąć by zapewnić bezpieczeństwo niezależnego rynku mając na względzie kryzysową sytuację oraz uwzględniając wszystkie szczeble dystrybucji łącznie z ostatecznym ogniwem jakim są warsztaty usługowe.

Już w trakcie spotkania, 28 producentów zadeklarowało przystąpienie do Stowarzyszenia dając tym samym poparcie podejmowanych działań i wyraźny sygnał dla pozostałych producentów i dystrybutorów o potrzebie współdziałania w celu budowy właściwych rozwiązań legislacyjnych niezbędnych dla całego niezależnego rynku motoryzacyjnego.

Prezes Stowarzyszenia Alfred Franke nie ukrywał zadowolenia z przebiegu spotkania i podsumowując powiedział: "Dzięki połączeniu sił producentów i dystrybutorów w jednej wspólnej organizacji efektywność działań będzie znacznie większa, a przy dużej liczbie członków, obciążenia finansowe ulegną zasadniczemu zmniejszeniu, co w dobie kryzysu ma szczególnie duże znaczenie, a dodatkowo zaowocuje to pojawieniem się kolejnych nowych firm w gronie SDCM."

Łączne przychody wszystkich Członków SDCM w Polsce to ponad 6 miliardów zł rocznie.

Podobne wiadomości:

6 wariantów ekspresowej siódemki

6 wariantów ekspresowej siódemki

Polskie drogi 2008-08-21

Przebudowana droga do granicy

Przebudowana droga do granicy

Polskie drogi 2006-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem
Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem
Nissan udostępnił pierwsze wideo zapowiadające nową Micrę. Auto oficjalnie zostanie zaprezentowane na targach Paryż Motor Show. Zobacz, czego możemy się spodziewać.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj