mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Dzielnicowy wręczy mandat

Dzielnicowy wręczy mandat

Jeżeli w ostatnim czasie zostaliście ustrzeleni przez fotoradar, to w najbliższym czasie możecie się spodziewać wizyty policji. Dzielnicowi mają zapukać do drzwi żeby skłonić do uregulowania należności.

Dzielnicowy wręczy mandat
Od początku tego roku straż miejska i gminna utraciła możliwość dokonywania pomiarów prędkości. Wszystkie sprawy związane z wykroczeniami, których nie udało się zakończyć w tamtym roku przejęła policja. Teraz na barkach tej jednostki jest ponad 300 tys. postępowań, które trzeba doprowadzić do finału. Dlatego od kilku dni ruszyła specjalna akcja, która ma na celu zdyscyplinować kierowców do wzięcia odpowiedzialności za wykroczenie. Policjanci będą dostarczać wezwania do domu. Podczas takiej wizyty właściciel samochodu będzie musiał wskazać winnego, co doprowadzi do nałożenia mandatu.

Dzielnicowy w pierwszej kolejności będą odwiedzać właścicieli aut, którzy nie odpowiedzieli na wezwania dotyczące zdjęcia z fotoradaru. Policja będzie zapraszać na przesłuchanie w charakterze świadka lub sprawcy wykroczenia. Wiele osób po takiej interwencji decyduje się szybko zamknąć sprawę. 

Według najnowszych statystyk NIK, tylko połowa kierowców płaci mandaty dobrowolnie. Pozostała część czeka na egzekucję przez urząd skarbowy. Jednak nawet 30 procent z nich nie płaci w ogóle mandatu. Koszt egzekucji mandatu, który nie został zapłacony wynosi około 7 procent jego wartości.

Tematy w artykule: mandaty taryfikator mandatów

Podobne wiadomości:

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Mandaty - terminale pojawią się w radiowozach

Mandaty - terminale pojawią się w radiowozach

Finanse i prawo 2016-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?