mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Dzielnicowy wręczy mandat

Dzielnicowy wręczy mandat

Jeżeli w ostatnim czasie zostaliście ustrzeleni przez fotoradar, to w najbliższym czasie możecie się spodziewać wizyty policji. Dzielnicowi mają zapukać do drzwi żeby skłonić do uregulowania należności.

Dzielnicowy wręczy mandat
Od początku tego roku straż miejska i gminna utraciła możliwość dokonywania pomiarów prędkości. Wszystkie sprawy związane z wykroczeniami, których nie udało się zakończyć w tamtym roku przejęła policja. Teraz na barkach tej jednostki jest ponad 300 tys. postępowań, które trzeba doprowadzić do finału. Dlatego od kilku dni ruszyła specjalna akcja, która ma na celu zdyscyplinować kierowców do wzięcia odpowiedzialności za wykroczenie. Policjanci będą dostarczać wezwania do domu. Podczas takiej wizyty właściciel samochodu będzie musiał wskazać winnego, co doprowadzi do nałożenia mandatu.

Dzielnicowy w pierwszej kolejności będą odwiedzać właścicieli aut, którzy nie odpowiedzieli na wezwania dotyczące zdjęcia z fotoradaru. Policja będzie zapraszać na przesłuchanie w charakterze świadka lub sprawcy wykroczenia. Wiele osób po takiej interwencji decyduje się szybko zamknąć sprawę. 

Według najnowszych statystyk NIK, tylko połowa kierowców płaci mandaty dobrowolnie. Pozostała część czeka na egzekucję przez urząd skarbowy. Jednak nawet 30 procent z nich nie płaci w ogóle mandatu. Koszt egzekucji mandatu, który nie został zapłacony wynosi około 7 procent jego wartości.

Tematy w artykule: mandaty taryfikator mandatów

Podobne wiadomości:

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Finanse i prawo 2016-12-27

Fotoradary wracają do Warszawy

Fotoradary wracają do Warszawy

Finanse i prawo 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
W połowie roku 1982 roku projekt nowoczesnej, przednionapędowej Skody otrzymał zielone światło od ministerstwa oraz bardzo szybki termin wdrożenia do produkcji wieloseryjnej na początek sezonu 1985. W ten sposób powstała popularna Skoda Favorit.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech