mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Egzaminy na prawko także w mniejszych miastach

Egzaminy na prawko także w mniejszych miastach

Senatorowie przyjęli wczoraj poprawkę do ustawy o kierujących pojazdami, zgodnie z którą egzaminy na prawo jazdy będą mogły być organizowane także w mniejszych miastach prezydenckich.

Egzaminy na prawko także w mniejszych miastach
Zgodnie z przyjętą poprawką egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 lub B będzie mógł być przeprowadzany nie tylko w mieście wojewódzkim, w mieście na prawach powiatu albo w mieście, w którym do dnia 31 grudnia 1998 r. funkcjonował wojewódzki ośrodek ruchu drogowego, ale również w mieście, w którym władzę sprawuje prezydent, wskazanym przez sejmik województwa na wniosek marszałka województwa.

Zmiany poparło 81 senatorów, jeden był przeciw. Teraz ustawa wróci do Sejmu.

Jeśli ustawa w zmienionym kształcie zostanie przyjęta, wówczas egzaminy na prawo jazdy będą mogły być organizowane w ok. 40 nowych miejscowościach. Będą mogły, jednak nie będzie takiej konieczności - bowiem ostateczna decyzja będzie leżeć w gestii władz samorządowych, a ta będzie zależna od szeregu czynników, w tym od kwestii finansowych, opłacalności takiego kroku (czy pojawienie się kolejnego miejsca egzaminowania w województwie nie spowoduje np. że istniejące nie zarobią na własne utrzymanie), czy też natężenia istniejących już WORD-ów w danym rejonie kraju.

Lista miast, w których byłaby możliwość organizowania egzaminów na prawo jazdy po wejściu w życie poprawki przyjętej przez Senat:
Bełchatów, Bolesławiec, Ełk, Głogów, Gniezno, Inowrocław, Kędzierzyn Koźle, Knurów, Kołobrzeg, Kutno, Legionowo, Lubin, Mielec, Nowa Sól, Ostrowie Świętokrzyski, Ostrów Wielkopolski, Oświęcim, Otwock, Pabianice, Pruszków, Puławy, Racibórz, Radomsko, Skarżysko Kamienna, Stalowa Wola, Starachowice, Starogard Gdański, Świdnica, Tczew, Tomaszów Mazowiecki, Wejherowo, Wodzisław Śląski, Zawiercie, Zduńska Wola, Zgierz, Żyrardów.

Podobne wiadomości:

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na...

Finanse i prawo 2017-03-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Odświeżona Skoda Rapid debiutuje na polskim rynku. Facelifting kompaktowego modelu Skody przyniósł unowocześnienia w obrębie nadwozia, jednostek napędowych oraz wyposażenia kabiny. Ile kosztuje nowy model?