mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013

Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013

To już pewne. Na wczorajszym posiedzeniu posłowie przyjęli projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, a to oznacza, że zmiany zasad w egzaminach na prawo jazdy wejdą w życie dopiero w styczniu 2013 roku.

Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013
Pierwotnie większość przepisów przyjętej niemal rok temu ustawy miała wejść w życie już 11 lutego br. Główne zmiany obejmowały zasady pozyskiwania uprawnień do prowadzenia pojazdów, kwestie szkoleń, egzaminów, a także nadzoru nad szkołami jazdy, instruktorami oraz egzaminatorami.

Podczas okresu przygotowawczego do wejścia w życie nowej ustawy pojawiło się jednak wiele wątpliwości oraz informacji, świadczących o niepokoju społecznym związanym ze zbliżającym się terminem. Szczególny niepokój wzbudzał nowy system przeprowadzania egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Okazało się, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie będą w pełni przygotowane do nowych zasad, a zdający egzamin po 11 lutego br. nie będą mieć możliwości wcześniejszego przygotowania się i zapoznania z nowymi zasadami jego zdawania.

Autorzy nowelizacji zwracają uwagę, że należy przeprowadzić szeroką akcję informacyjną o nowych zasadach zdawania egzaminów na prawo jazdy, w ramach której szkoły jazdy powinny dostać nową aplikację do prowadzenia egzaminów wewnętrznych wraz z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi.

Znowelizowana ustawa wejdzie w życie 19 stycznia 2013 roku, co pozwoli na jednoczesne wejście w życie wszystkich najważniejszych przepisów tej ustawy oraz na lepsze przygotowanie się do nowego systemu egzaminacyjnego zarówno jeśli chodzi o WORD-y, jak i ośrodki szkoleniowe oraz przede wszystkim kandydatów na kierowców.

Podobne wiadomości:

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.