mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013

Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013

To już pewne. Na wczorajszym posiedzeniu posłowie przyjęli projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, a to oznacza, że zmiany zasad w egzaminach na prawo jazdy wejdą w życie dopiero w styczniu 2013 roku.

Egzaminy na prawo jazdy po nowemu od 2013
Pierwotnie większość przepisów przyjętej niemal rok temu ustawy miała wejść w życie już 11 lutego br. Główne zmiany obejmowały zasady pozyskiwania uprawnień do prowadzenia pojazdów, kwestie szkoleń, egzaminów, a także nadzoru nad szkołami jazdy, instruktorami oraz egzaminatorami.

Podczas okresu przygotowawczego do wejścia w życie nowej ustawy pojawiło się jednak wiele wątpliwości oraz informacji, świadczących o niepokoju społecznym związanym ze zbliżającym się terminem. Szczególny niepokój wzbudzał nowy system przeprowadzania egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Okazało się, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie będą w pełni przygotowane do nowych zasad, a zdający egzamin po 11 lutego br. nie będą mieć możliwości wcześniejszego przygotowania się i zapoznania z nowymi zasadami jego zdawania.

Autorzy nowelizacji zwracają uwagę, że należy przeprowadzić szeroką akcję informacyjną o nowych zasadach zdawania egzaminów na prawo jazdy, w ramach której szkoły jazdy powinny dostać nową aplikację do prowadzenia egzaminów wewnętrznych wraz z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi.

Znowelizowana ustawa wejdzie w życie 19 stycznia 2013 roku, co pozwoli na jednoczesne wejście w życie wszystkich najważniejszych przepisów tej ustawy oraz na lepsze przygotowanie się do nowego systemu egzaminacyjnego zarówno jeśli chodzi o WORD-y, jak i ośrodki szkoleniowe oraz przede wszystkim kandydatów na kierowców.

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na...

Finanse i prawo 2017-03-20

Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w 2017

Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w...

Finanse i prawo 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.