mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Fleet Management Training - Wrocław

Fleet Management Training - Wrocław

Auto w firmie i wszelkie związane z nim aspekty prawno-podatkowe fleet menagerowie powinni teoretycznie mieć w małym paluszku. Powinni, choć różnie z tym w praktyce bywa. A przecież odpowiednia polityka zarządzania flotą samochodów pozwala zaoszczędzić spore sumy pieniężne.

Fleet Management Training - Wrocław
Można tak:
Od 18 do 20 października we Wrocławiu odbyło się szkolenie Fleet Management Training, którego tematem była odpowiedzialność zarządu za auto firmowe. Uczestnicy poza wykładami brali udział w jazdach testowych. Szkolenie, które można uznać za udane, zakończyło rozdanie dyplomów dla uczestników.

Ale można też tak:
Najlepsi goście, najlepsi prelegenci, doskonałe jazdy testowe, nagrody i wieczory, które przechodziły w noce, a te w ranki, to właśnie Fleet Management Training. Wystarczy zapytać gości, jak udało się szkolenie. Opinia jest jedna – doskonale! Ale żeby nie było tak słodko, to były też głosy krytyczne, dokładnie dwa – czemu tylko trzy dni i czemu doba ma tylko 24 godziny! Ale od początku. Szesnastu wystawców, w tym sześć koncernów motoryzacyjnych, które dostarczyły samochody do jazd. Skoda, Hyundai, Opel, Mazda, Tata i Volvo. Ale najważniejsi byli uczestnicy, czyli fleet managerowie, dyrektorzy finansowi, prezesi firm. Na szkolenie zjechało ich do Wrocławia sześćdziesięcioro, w tym z tak odległych miejscowości jak Olsztyn, Lublin, Gdańsk czy Warszawa.

Pierwszy dzień rozpoczął wykład Ireneusza Tymińskiego, który w formie warsztatów omówił bezpieczeństwo auta firmowego w oparciu o politykę samochodową. Ciekawostką był fakt, że uczestnicy pracowali w grupach i każda z grup miała za zadanie przedstawić jeden z czterech punktów programu bezpieczeństwa: nagrody, kary, prewencja i konsekwencja.

Pierwszy dzień, to także część praktyczna. Pod czujnym i srogim spojrzeniem instruktorów doskonalenia techniki jazdy z Polskiego Stowarzyszenia Motorowego na autodromie Rakietowa można było zapoznać się z samochodami. Szczególnie dużą atrakcją były modele Tata Indica, nowiutkie Volvo S60, Skoda Octavia RS, czy Mazda CX7. W jazdach uczestniczyły również auta Długodystansowego Testu Flotowego magazynu Fleet - Renault Megane Grandtour i Skoda Yeti Ambition 1.2 TSI.

Po kilku godzinach jazd wszyscy komfortowo zostali dowiezieni do hotelu, już czekał na nich psycholog bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zarazem ostatni tego dnia prelegent, Waldemar Chromiński, który opowiedział, jacy jesteśmy za kierownicą. Po takim dniu, wszyscy zasłużyli na odpoczynek, ale odpoczynek aktywny, w końcu na szkoleniu nie może się zmarnować ani jedna godzina, ba – minuta.

Drugi dzień szkolenia, to maraton wiedzy prawno-podatkowej. Andrzej Dębiec i Zbigniew Marczyk z kancelarii prawniczej Hogan Lovells to jedni z najlepszych, jeżeli nie najlepsi praktycy w dziedzinie prawa podatkowego i finansowego. Przez cały dzień opowiadali i odpowiadali na pytania z zakresu odpowiedzialności zarządu za auto firmowe. A czy można o tym mówić ciekawie, tak, że uczestnicy sami proszą o przedłużenie wykładu do 19 i sami uciszają się na sali, żeby absolutnie nie stracić niczego z wykładu i proszą, żeby jeszcze nie losować nagród, bo jest wykład? Można! Za rekomendację niech posłuży opinia jednego z uczestników – Skąd wzięliście takich fachowców?    

Drugi dzień zakończyło losowanie atrakcyjnych nagród dostarczonych przez sponsorów, firmy PKN Orlen, Inter-Team Fleet Management, ING, Masterlease i V-Motors.

Już teraz organizatorzy szkolenia Fleet Management Training zapraszają 23 listopada do Ożarowa Mazowieckiego, na największe flotowe targi w Polsce Fleet Market 2010. Czy będą udane – na pewno, bo z takimi uczestnikami imprezy muszą się udać.

Podobne wiadomości:

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Finanse i prawo 2015-08-11

Nowe przepisy podatkowe weszły w życie

Nowe przepisy podatkowe weszły w życie

Finanse i prawo 2015-01-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.