mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Flotowy lider wchodzi na giełdę

Flotowy lider wchodzi na giełdę

Fleet Holdings – właściciel Masterlease, lidera polskiego rynku zarządzania flotą – planuje w III kwartale br. przeprowadzić pierwszą publiczną ofertę akcji, a następnie zadebiutować na rynku głównym GPW. Wartość IPO może sięgnąć 100 mln zł.

Grupa Fleet Holdings, świadcząca usługi pod marką Masterlease jest właścicielem spółek Futura Leasing S.A., Masterlease Sp. z o.o. oraz Prime Car Management S.A., której obligacje od ubiegłego roku są notowane na rynku Catalyst. Funkcję oferującego podczas IPO Fleet Holdings pełni Copernicus Securities S.A.

- Fleet Holdings to spółka holdingowa grupy zajmującej się wynajmem długoterminowym i leasingiem, w jej skład wchodzą Futura Leasing S.A., Masterlease Sp. z o.o. oraz Prime Car Management S.A. Ten ostatni podmiot jest już znany polskim inwestorom instytucjonalnym, ponieważ w 2010 roku uplasowaliśmy emisję jego obligacji komercyjnych o wartości 534 mln zł. Był to debiut o największej wartości na rynku obligacji komercyjnych, wyemitowanych przez prywatne firmy. W konsekwencji dziś w ramach Fleet Holdings działają spółki, które wiodą prym w różnych segmentach rynku leasingu, generując przy tym powtarzalne i stabilnie rosnące przychody. Z punktu widzenia historii naszej działalności, traktujemy upublicznienie Fleet Holdings nie tylko jako możliwość pozyskania środków na rozwój Masterlease, ale także jako czynnik zwiększający stabilność i bezpieczeństwo grupy, głównie z uwagi na dużo większą transparentność dla innych podmiotów rynku – mówi Jerzy Kobyliński, prezes Grupy Fleet Holdings.

Spółka szacuje, że publikacja prospektu nastąpi jeszcze w lipcu br., po zatwierdzeniu przez właściwy urząd oraz uzyskaniu paszportu KNF.

- Bezpośrednio po zatwierdzeniu prospektu rozpoczniemy ofertę. Nie ukrywam, że w dużej części będzie kierowana do inwestorów instytucjonalnych, ale o szczegółach będziemy mogli informować po publikacji prospektu – dodaje Jerzy Kobyliński.

Jednocześnie w ramach planów ekspansji, strategia Fleet Holdings zakłada rozwój działalności na rynkach mniej rozwiniętych w zakresie usługi Full Service Leasing, tj. (za wyjątkiem Czech) Bułgarię, Estonię, Węgry, Litwę i Łotwę, Rumunię, Słowację i Słowenię. Przy czym w zależności od potencjału lokalnych marek, przejmowana działalność będzie prowadzona w oparciu o lokalne brandy lub markę Masterlease.

- Ekspansja geograficzna pozwoli na dywersyfikację ryzyka prowadzenia działalności w oparciu o gospodarkę jednego kraju oraz pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie potencjału Grupy wynikające z efektu skali - mówi Jerzy Kobyliński, prezes Grupy Fleet Holdings.
Tematy w artykule: Masterlease giełdy flota

Podobne wiadomości:

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Aktualności 2016-02-02

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech