mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Flotowy lider wchodzi na giełdę

Flotowy lider wchodzi na giełdę

Fleet Holdings – właściciel Masterlease, lidera polskiego rynku zarządzania flotą – planuje w III kwartale br. przeprowadzić pierwszą publiczną ofertę akcji, a następnie zadebiutować na rynku głównym GPW. Wartość IPO może sięgnąć 100 mln zł.

Grupa Fleet Holdings, świadcząca usługi pod marką Masterlease jest właścicielem spółek Futura Leasing S.A., Masterlease Sp. z o.o. oraz Prime Car Management S.A., której obligacje od ubiegłego roku są notowane na rynku Catalyst. Funkcję oferującego podczas IPO Fleet Holdings pełni Copernicus Securities S.A.

- Fleet Holdings to spółka holdingowa grupy zajmującej się wynajmem długoterminowym i leasingiem, w jej skład wchodzą Futura Leasing S.A., Masterlease Sp. z o.o. oraz Prime Car Management S.A. Ten ostatni podmiot jest już znany polskim inwestorom instytucjonalnym, ponieważ w 2010 roku uplasowaliśmy emisję jego obligacji komercyjnych o wartości 534 mln zł. Był to debiut o największej wartości na rynku obligacji komercyjnych, wyemitowanych przez prywatne firmy. W konsekwencji dziś w ramach Fleet Holdings działają spółki, które wiodą prym w różnych segmentach rynku leasingu, generując przy tym powtarzalne i stabilnie rosnące przychody. Z punktu widzenia historii naszej działalności, traktujemy upublicznienie Fleet Holdings nie tylko jako możliwość pozyskania środków na rozwój Masterlease, ale także jako czynnik zwiększający stabilność i bezpieczeństwo grupy, głównie z uwagi na dużo większą transparentność dla innych podmiotów rynku – mówi Jerzy Kobyliński, prezes Grupy Fleet Holdings.

Spółka szacuje, że publikacja prospektu nastąpi jeszcze w lipcu br., po zatwierdzeniu przez właściwy urząd oraz uzyskaniu paszportu KNF.

- Bezpośrednio po zatwierdzeniu prospektu rozpoczniemy ofertę. Nie ukrywam, że w dużej części będzie kierowana do inwestorów instytucjonalnych, ale o szczegółach będziemy mogli informować po publikacji prospektu – dodaje Jerzy Kobyliński.

Jednocześnie w ramach planów ekspansji, strategia Fleet Holdings zakłada rozwój działalności na rynkach mniej rozwiniętych w zakresie usługi Full Service Leasing, tj. (za wyjątkiem Czech) Bułgarię, Estonię, Węgry, Litwę i Łotwę, Rumunię, Słowację i Słowenię. Przy czym w zależności od potencjału lokalnych marek, przejmowana działalność będzie prowadzona w oparciu o lokalne brandy lub markę Masterlease.

- Ekspansja geograficzna pozwoli na dywersyfikację ryzyka prowadzenia działalności w oparciu o gospodarkę jednego kraju oraz pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie potencjału Grupy wynikające z efektu skali - mówi Jerzy Kobyliński, prezes Grupy Fleet Holdings.
Tematy w artykule: Masterlease giełdy flota

Podobne wiadomości:

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Aktualności 2016-02-02

Auto poflotowe - czy warto kupić?

Auto poflotowe - czy warto kupić?

Aktualności 2015-01-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.