mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Futura Prime coraz silniejsza w Europie

Futura Prime coraz silniejsza w Europie

Według przygotowanego przez Lena Claytona, prezesa Masterlease oraz Interleasing, raportu 'Global Full Service Leasing' polska firma zajmuje 3 pozycję pośród wszystkich oddziałów Masterlease Europe.

Grupa Masterlease to jedna z największych instytucji finansowych na świecie. Swoje usługi świadczy kilkunastu tysiącom klientów w wielu krajach globu. W samej tylko Europie Masterlease oraz Interleasing współpracują z ponad 13.500 firm. Międzynarodowa korporacja wciąż rozwija się bardzo dobrze i zdobywa nowe rynki.

Na chwilę obecną Masterlease zarządza na świecie flotą ponad 150 tysięcy pojazdów. Wyniki potentata nabierają szczególnej dynamiki w krajach, w których firmy dopiero organizują szerszą politykę flotową. Na bardziej nasyconych rynkach, jak np. Wielka Brytania lub Australia – przyrost wielkości flot samochodowych jest wolniejszy.

W Europie, Masterlease posiada już większy udział w rynku leasingowym niż Interleasing UK. Dobre wyniki europejskiej części Grupy to efekt zdecydowanego wzrostu wielkości floty między innymi w Polsce i Grecji. Według Claytona Polska "odnotowała niezwykły wzrost z 3.500 do 12.400 aut w ciągu 2 lat i obecnie posiada 3 co do wielkości globalną flotę pojazdów, zaraz za Wielką Brytanią i Niemcami". Dla porównania francuski oddział Masterlease na chwilę obecną dysponuje flotą 4.400 samochodów.

Grupa Futura Prime jest wyłącznym członkiem Masterlease Europe (GMAC Financial Services) w Polsce. Na chwilę obecną Grupa finansuje i zarządza flotą około 12.500 samochodów. W 2003 roku firma wykazała wzrost wartości netto środków oddanych w leasing w stosunku do 2002 roku aż o 70%.  Na koniec grudnia 2003 ich wartość przekroczyła 290 mln PLN. W pierwszym półroczu bieżącego roku Futura Prime zawarła łącznie ponad 3.000 umów o wartości przekraczającej 150 milionów PLN. Według przeprowadzonego przez Gazetę Finansową rankingu najbardziej produktywnych firm leasingowych, gdańska Grupa zajęła wysoką, 4 lokatę w kraju.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model