mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Gdzie są najtańsze ubezpieczenia?

Gdzie są najtańsze ubezpieczenia?

Adres zameldowania ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o wysokość płaconej przez nas składki ubezpieczenia komunikacyjnego. Może więc czasami warto się przemeldować?

W woj. mazowieckim, tradycyjnie uważanym za najdroższe w Polsce, kierowcy wcale nie są obciążani przez ubezpieczycieli najmocniej. Choć średnia cena OC (774 zł) jest tu prawie taka sama jak w najdroższym pomorskiem (777 zł), to pakiety OC+AC są już w mazowieckiem średnio o ok. 800 zł tańsze niż w woj. śląskim, gdzie kierowcy płacą za nie najwięcej.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC aut drogich, to jest ono najdroższe w podlaskiem (średnio 1.063 zł), gdzie bardzo wysokie ceny mają także pakiety (średnio 7.373 zł – ponad 2,5 raza więcej niż w najtańszym woj. podkarpackim). Polisy OC + AC dla aut o wartości powyżej 50 tys. zł są najdroższe w woj. śląskim, gdzie pakiet kosztuje średnio aż ok. 13 razy więcej niż samo OC. Dla aut o wartości do 50 tys. zł najdroższe ubezpieczenia sprzedaje się w woj. pomorskim. Generalnie najbardziej zadowoleni z cen polis komunikacyjnych mogą być mieszkańcy podkarpackiego – w tym regionie Polski ubezpieczenia OC i AC są najtańsze.
 
Miejsce zamieszkania pozostaje jednym z elementów najmocniej wpływających na cenę naszych polis komunikacyjnych. Widać tu prawidłowości rynkowe w skali całego kraju, jednak część ubezpieczycieli bierze pod uwagę szereg bardziej szczegółowych czynników (np. dzielnicę, w której mieszkamy). Poza tym towarzystwa różnią się w swoim nastawieniu do kierowców z danego regionu.
 
Analizowanie wielu czynników, które wpływają na wysokość cen ubezpieczeń jest możliwe dzięki rozwojowi technologii. Używane do niedawna podstawowe parametry – miejsce zamieszkania, pojemność i zwyżka za młodego kierowcę zostały rozszerzone o kilkanaście dodatkowych – wiek, doświadczenie, stan cywilny, dzieci, płeć, deklarowany przebieg samochodu, rodzaj paliwa, miejsce parkowania itd. Mimo pewnej uciążliwości związanej z liczbą pytań zadawanych przez ubezpieczycieli, jest to dobry kierunek, ponieważ ceny polis będą coraz bardziej zróżnicowane między ubezpieczycielami, a my przestajemy płacić za innych kierowców.

- Obecnie to nie tylko liczba mieszkańców decyduje o wysokości składki. Na ceny polis w ogromnym stopniu wpływa także infrastruktura dróg (OC i AC), liczba kradzieży na tysiąc mieszkańców (AC) czy fakt, że pracujemy w większej odległości od miejsca zamieszkania – komentuje Wojciech Rabiej, szef porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl.

Badanie "Różnice cen polis komunikacyjnych w Polsce" zostało przeprowadzone przez porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl w listopadzie i grudniu 2009 r. Badano średnie ceny ubezpieczeń, które zostały przedstawione przez 9 ubezpieczycieli 20 tys. użytkownikom porównywarki w trzech kategoriach pojazdów: auta o wartości do 10 tys. zł, auta o wartości 10-50 tys. zł oraz auta o wartości powyżej 50 tys. zł.

Podobne wiadomości:

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

Komentuj:

~Grzesiek21 2013-04-22

Ten kalkulator CUK to rzeczywiście bardzo przydatne narzędzie! Z 20 ofert ubezpieczycieli wybrał mi faktycznie najtańszą ofertę.Super sprawa! Bardzo pomocne to forum.

Koben 2013-04-12

Też od lat mam ubezpieczenie w Liberty Direct - dobre warunki i tanio, w porównaniu do innych.

~Jacek 2013-03-30

Tu można sobie sprawdzić najtańszą polisę -bardzo przystępny kalkulator http://www.cuk.com.pl/kalkulatory-ubezpieczen

Marta30 2013-03-06

Wiem na pewno, że pzu jest drogie, ale wielu kierowców docenia to towarzystwo. Chyba głównie za mocną markę i pewność usług.

~czarek45 2013-02-28

Mysle ze warto sie zapoznac z analiza rynku samochodowego. Wiem ze sa tez portale agentow ubezpieczeniowych na ktorych rowniez mozna znalezc wieleciekawych wskazowek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.