mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Gdzie są pieniądze z podatku Religi?

Gdzie są pieniądze z podatku Religi?

Zaledwie nieco ponad milion złotych wykorzystają szpitale z tzw. podatku Religi. Tymczasem od ubezpieczycieli na konto Narodowego Funduszu Zdrowia trafiło ponad 500 mln zł.

Jak informuje "Parkiet" jest to wynik opieszałości szpitali, które nie przesłały do NFZ wymaganych dokumentów, w tym przede wszystkim faktur za leczenie ofiar wypadków. To dopiero pierwsza weryfikacja faktur (ustawa obowiązuje od 11 miesięcy), jednak już teraz widać, że przepisy dotyczące rozliczeń pomiędzy szpitalami a NFZ nie są jasno sprecyzowane. Większość szpitali nie skorzystało z możliwości pozyskania z tego źródła środków finansowych właśnie ze względu na konieczność złożenia skomplikowanej dokumentacji do NFZ.

W siedmiu województwach do 18 sierpnia (wtedy mijał termin podsumowań) nie został złożony lub zweryfikowany ani jeden rachunek. Najwięcej faktur, niemal 75% wszystkich zweryfikowanych faktur, pochodziło ze szpitali z województw pomorskiego i lubuskiego. - 1,14 mln zł to kwota, którą udało nam się zweryfikować. Ostatecznych kosztów leczenia ofiar wypadków nadal nie znamy - zastrzega Andrzej Troszyński z centrali NFZ.

Jak widać, kłopoty z odzyskaniem pieniędzy związanych z leczeniem ofiar wypadków drogowych, to jedna z przyczyn rezygnacji z podatku Religi. Stosowne akty prawne są już w trakcie konsultacji społecznych.
Tematy w artykule: ubezpieczenia podatek Religi

Podobne wiadomości:

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Komentuj:

~podatnik 2008-08-28

wziął ojciec muchomor, taki zwyczaj w katolickim kraju

~dzidek 2008-08-27

no przeciez mamy tyle "potrzebujacych" - znajac życie to tych pieniedzy pewno już dawno nie ma, zostały rozdysponowane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris znów wśród najlepszych
Solaris znów wśród najlepszych
Po raz kolejny polski producent autobusów spod poznańskiego Bolechowa jest wśród najlepszych. Firma Solaris to jedyny producent autobusów, który podpisał Europejską Deklarację na rzecz wdrożenia „czystych autobusów”.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech