mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Gdzie są pieniądze z podatku Religi?

Gdzie są pieniądze z podatku Religi?

Zaledwie nieco ponad milion złotych wykorzystają szpitale z tzw. podatku Religi. Tymczasem od ubezpieczycieli na konto Narodowego Funduszu Zdrowia trafiło ponad 500 mln zł.

Jak informuje "Parkiet" jest to wynik opieszałości szpitali, które nie przesłały do NFZ wymaganych dokumentów, w tym przede wszystkim faktur za leczenie ofiar wypadków. To dopiero pierwsza weryfikacja faktur (ustawa obowiązuje od 11 miesięcy), jednak już teraz widać, że przepisy dotyczące rozliczeń pomiędzy szpitalami a NFZ nie są jasno sprecyzowane. Większość szpitali nie skorzystało z możliwości pozyskania z tego źródła środków finansowych właśnie ze względu na konieczność złożenia skomplikowanej dokumentacji do NFZ.

W siedmiu województwach do 18 sierpnia (wtedy mijał termin podsumowań) nie został złożony lub zweryfikowany ani jeden rachunek. Najwięcej faktur, niemal 75% wszystkich zweryfikowanych faktur, pochodziło ze szpitali z województw pomorskiego i lubuskiego. - 1,14 mln zł to kwota, którą udało nam się zweryfikować. Ostatecznych kosztów leczenia ofiar wypadków nadal nie znamy - zastrzega Andrzej Troszyński z centrali NFZ.

Jak widać, kłopoty z odzyskaniem pieniędzy związanych z leczeniem ofiar wypadków drogowych, to jedna z przyczyn rezygnacji z podatku Religi. Stosowne akty prawne są już w trakcie konsultacji społecznych.
Tematy w artykule: ubezpieczenia podatek Religi

Podobne wiadomości:

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

~podatnik 2008-08-28

wziął ojciec muchomor, taki zwyczaj w katolickim kraju

~dzidek 2008-08-27

no przeciez mamy tyle "potrzebujacych" - znajac życie to tych pieniedzy pewno już dawno nie ma, zostały rozdysponowane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.