mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Grupa Pekao się konsoliduje

Grupa Pekao się konsoliduje

W celu usystematyzowania działalności leasingowej w Grupie Pekao z dniem 1 października nastąpiło połączenie spółek Pekao Leasing oraz Leasing Fabryczny w jedną spółkę pod nazwą Pekao Leasing Sp. z o.o.

Jak podaje Związek Przedsiębiorstw Leasingowych, Pekao Leasing wraz z Leasingiem Fabrycznym odnotował największy wzrost dynamiki wartości aktywów oddanych w leasing za I półrocze 2004 roku, która wyniosła 198%. Jednocześnie Spółka wykazała na koniec I półrocza 2004 r. 3 mln zł zysku, zaś prognoza na koniec roku wynosi 5 mln zł. Jest to efekt m.in. wykorzystania sieci oddziałów Banku Pekao SA do sprzedaży usług leasingowych (przede wszystkim Pakietu AutoLeasing). Należy tutaj wspomnieć, że Bank Pekao SA posiada największą w Polsce sieć oddziałów obsługujących klienta korporacyjnego.

Założenia strategii marketingowej Pekao Leasing na najbliższe lata przewidują, że Spółka powinna znaleźć się w gronie pięciu największych firm leasingowych w Polsce do końca 2005 roku, a w kolejnych latach powinna awansować do pierwszej trójki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.