mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Grupa Pekao się konsoliduje

Grupa Pekao się konsoliduje

W celu usystematyzowania działalności leasingowej w Grupie Pekao z dniem 1 października nastąpiło połączenie spółek Pekao Leasing oraz Leasing Fabryczny w jedną spółkę pod nazwą Pekao Leasing Sp. z o.o.

Jak podaje Związek Przedsiębiorstw Leasingowych, Pekao Leasing wraz z Leasingiem Fabrycznym odnotował największy wzrost dynamiki wartości aktywów oddanych w leasing za I półrocze 2004 roku, która wyniosła 198%. Jednocześnie Spółka wykazała na koniec I półrocza 2004 r. 3 mln zł zysku, zaś prognoza na koniec roku wynosi 5 mln zł. Jest to efekt m.in. wykorzystania sieci oddziałów Banku Pekao SA do sprzedaży usług leasingowych (przede wszystkim Pakietu AutoLeasing). Należy tutaj wspomnieć, że Bank Pekao SA posiada największą w Polsce sieć oddziałów obsługujących klienta korporacyjnego.

Założenia strategii marketingowej Pekao Leasing na najbliższe lata przewidują, że Spółka powinna znaleźć się w gronie pięciu największych firm leasingowych w Polsce do końca 2005 roku, a w kolejnych latach powinna awansować do pierwszej trójki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport