mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > ING konsoliduje działalność leasingową

ING konsoliduje działalność leasingową

20 sierpnia została zawarta umowa sprzedaży akcji, w wyniku której ING Lease (Polska) nabył od ING Banku Śląskiego 100% akcji spółki ING BSK Leasing. Wartość zakupionych akcji została ustalona na poziomie 46.500.000 złotych.

Do dnia dzisiejszego na rynku funkcjonowały dwa podmioty oferujące produkty leasingowe klientom Grupy ING w Polsce: ING Lease (Polska) Sp. z o.o. zajmująca się transakcjami typu "big-ticket" czyli transakcjami leasingowymi o dużej wartości dla firm z sektora dużych i średnich przedsiębiorstw, której 100-procentowym akcjonariuszem jest ING Lease Holding N.V. z siedzibą w Amsterdamie oraz ING BSK Leasing S.A., spółka należąca do ING Banku Śląskiego S.A.

Celem przejęcia jest skonsolidowanie działalności obu firm i oferowanie produktów leasingowych pod wspólną marką ING Lease w Polsce. ING Bank Śląski i ING Lease zamierzają zawrzeć porozumienie dotyczące sprzedaży produktów leasingowych poprzez sieć sprzedaży Banku.

ING Lease (Polska) Sp. z o.o., po przejęciu ING BSK Leasing S.A.,  stanie się drugą największą firmą leasingową na polskim rynku pod względem portfela leasingowego, który na dzień rozpoczęcia procesu integracji wynosi 2 miliardy 31 milionów złotych (wartość wszystkich wyleasingowanych przedmiotów po amortyzacji).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!