mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Karta pojazdu - 425 zł do zwrotu

Karta pojazdu - 425 zł do zwrotu

Dzięki pozytywnemu wyrokowi sądu apelacyjnego kierowcy będą mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy za wydanie karty pojazdu. Dotyczy to osób, które nabyły i zarejestrowały samochód pomiędzy 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku.

Karta pojazdu - 425 zł do zwrotu

Od początku tego roku osoby sprowadzające samochód z zagranicy nie będą musiały wnosić opłaty recyklingowej. Teraz dochodzi do tego jeszcze opłata za kartę pojazdu. W latach 2003-2006 za wydanie tego dokumentu, zawierającego podstawowe dane auta oraz jego właścicieli płaciło się 500 złotych. Tymczasem okazało się, że koszt wyprodukowania takiego dokumentu to zaledwie 75 złotych.

Sprawa trafiła w 2007 roku do Trybunału Konstytucyjnego. Uznał on kwotę za niepoprawna. Dodatkowo Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że regulacja która nakazywała wniesienie opłaty w wysokości 500 zł jest niezgodna z przepisami unijnymi.

Dlatego Ci, którzy zapłacili wspomnianą kwotę pomiędzy 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku, mogą się zwrócić o zwrot 425 złotych. Jak to zrobić? Trzeba wysłać pismo do organu, który wydał kartę pojazdu, a także dołączyć dokument, który potwierdzi poniesione koszty. Jeżeli urząd odmówi, pozostaje wniesienie sprawy do sądu właściwego dla organu, który wydał kartę pojazdu. Po pozytywnym rozpatrzeniu zostanie wystawiony nakaz zapłaty. Uwaga! W tej sprawie obowiązuje dziesięcioletni okres przedawnienia, dlatego wnioski złożone po 14 kwietnia będą rozpatrywane negatywnie.

Tematy w artykule: karta pojazdu

Podobne wiadomości:

Jest pomysł na zwrot nadpłaty za kartę pojazdu

Jest pomysł na zwrot nadpłaty za kartę...

Finanse i prawo 2010-03-19

Karty pojazdu pozostają

Karty pojazdu pozostają

Finanse i prawo 2009-07-06

Komentuj:

~walecdaras 2016-03-04

Naprawdę nie wiem na jakich prochach jedzie ten redaktor ale żenada strasznanTen zwrot za kartę przeprowadzany jest od kilku lat , a ten się dopiero obudził .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.