mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Karta pojazdu - 425 zł do zwrotu

Karta pojazdu - 425 zł do zwrotu

Dzięki pozytywnemu wyrokowi sądu apelacyjnego kierowcy będą mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy za wydanie karty pojazdu. Dotyczy to osób, które nabyły i zarejestrowały samochód pomiędzy 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku.

Karta pojazdu - 425 zł do zwrotu

Od początku tego roku osoby sprowadzające samochód z zagranicy nie będą musiały wnosić opłaty recyklingowej. Teraz dochodzi do tego jeszcze opłata za kartę pojazdu. W latach 2003-2006 za wydanie tego dokumentu, zawierającego podstawowe dane auta oraz jego właścicieli płaciło się 500 złotych. Tymczasem okazało się, że koszt wyprodukowania takiego dokumentu to zaledwie 75 złotych.

Sprawa trafiła w 2007 roku do Trybunału Konstytucyjnego. Uznał on kwotę za niepoprawna. Dodatkowo Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że regulacja która nakazywała wniesienie opłaty w wysokości 500 zł jest niezgodna z przepisami unijnymi.

Dlatego Ci, którzy zapłacili wspomnianą kwotę pomiędzy 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku, mogą się zwrócić o zwrot 425 złotych. Jak to zrobić? Trzeba wysłać pismo do organu, który wydał kartę pojazdu, a także dołączyć dokument, który potwierdzi poniesione koszty. Jeżeli urząd odmówi, pozostaje wniesienie sprawy do sądu właściwego dla organu, który wydał kartę pojazdu. Po pozytywnym rozpatrzeniu zostanie wystawiony nakaz zapłaty. Uwaga! W tej sprawie obowiązuje dziesięcioletni okres przedawnienia, dlatego wnioski złożone po 14 kwietnia będą rozpatrywane negatywnie.

Tematy w artykule: karta pojazdu

Podobne wiadomości:

Będzie pozew zbiorowy w sprawie kart pojazdów

Będzie pozew zbiorowy w sprawie kart pojazdów

Finanse i prawo 2011-07-03

Jest pomysł na zwrot nadpłaty za kartę pojazdu

Jest pomysł na zwrot nadpłaty za kartę...

Finanse i prawo 2010-03-19

Komentuj:

~walecdaras 2016-03-04

Naprawdę nie wiem na jakich prochach jedzie ten redaktor ale żenada strasznanTen zwrot za kartę przeprowadzany jest od kilku lat , a ten się dopiero obudził .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech