mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Kary dla ubezpieczycieli za opieszałość

Kary dla ubezpieczycieli za opieszałość

Komisja Nadzoru Finansowego ukarała w dniu wczorajszym pierwsze w tym roku towarzystwa ubezpieczeniowa, które zwlekały z wypłatą należnych odszkodowań z ubezpieczenia komunikacyjnego.

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego podjęto decyzję o ukaraniu dwóch spółek ubezpieczeniowych za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z ubezpieczenia komunikacyjnego. Przypomnijmy, iż zgodnie z art. 14 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych zakład ubezpieczeń powinien wypłacić odszkodowanie w terminie do 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego zawiadomienia o szkodzie.

Po 10 tys. zł kary muszą zapłacić MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA oraz InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group. Pierwsza ze spółek została ukarana za przekroczenie ustawowych terminów w dwunastu sprawach o odszkodowanie, zaś drugie towarzystwo w sześciu.

Podobne wiadomości:

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Komentuj:

~TOMASZ 2010-02-18

I BARDZO DOBRZE. BRAWO DLA KNF. ALE NIE OSZUKUJMY SIE GDYBY KAZDY INFORMOWAL KOMISJE NADZORU FINANSOWEGO,RZECZNIKA UBEZPIECZONYCH I URZAD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTA TO SZYBKO BY SIE NAUCZYLI I NIE BYLO BY TAKICH PROBLEMOW ALE JAK NA 100 NAPISZE SKARGE 10 A 5 POJDZIE DO SADU TO NIC Z TAEGO SOBIE NIE ROBIA BO I TAK IM SIE TO OPLACA. LUDZIE APEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 JAK NAWET NIE CHCE SIE WAM CHODZIC PO SADACH TO POSWIECCIE POL GODZINY I NAPISZCIE SKARGI DO TYCH 3 INSTYTUCJI A SPORY Z BIEGIEM CZASU BEDA SPORADYCZNE.NAUCZCIE HAMSTWO KULTURY I LITERY PRAWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~k... 2010-02-16

BARDZO DOBRZE !!!

~zen 2010-02-16

i bardzo dobrze. BRAWO. znajomemu zakosili latem Sprintera busa = jedyne utrzymanie dla 10 osób!! dopiero po pociągnięciu za odpowiednie sznurki, nieodpowiednich pajaców, dostał 80% . 12 stycznia !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.