mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Kierowcy doceniają ubezpieczenia direct

Kierowcy doceniają ubezpieczenia direct

Szukasz ubezpieczenia dla swojego auta? Zastanów się nad ubezpieczeniem direct. Coraz więcej polskich kierowców skłania się ku tego typu towarzystwom ubezpieczeniowym, które coraz prężniej działają na naszym rynku.

Kierowcy doceniają ubezpieczenia direct
ak pokazały ostatnie badania przeprowadzone przez TNS Pentor wśród polskich kierowców procesu likwidacji szkody z ubezpieczenia AC, coraz częściej rekomendują oni ubezpieczycieli direct. Przepytano klientów korzystających z usług 12 towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. Towarzystwa ubezpieczeń direct otrzymały najwyższe noty w częściach dotyczących wskaźnika rekomendacji, jakości procesu likwidacji szkody przez warsztat oraz oceny pracy rzeczoznawcy.

Badanie przeprowadzono wśród klientów następujących towarzystw: Allianz, Aviva Direct, Axa Direct, Compensa, Ergo Hestia, Generali, HDI Asekuracja, Interrisk, Link4, PZU, Uniqa, Warta.

Najchętniej rekomendowanym ubezpieczycielem komunikacyjnym w ocenie osób likwidujących szkody z autocasco okazało się Link4. W badaniu TNS Pentor klienci tego towarzystwa oszacowali swoją skłonność do rekomendacji go przyjaciołom i znajomym na poziomie 7,8 punktów na 10 możliwych. Niewiele gorszym rezultatem mogą pochwalić się Axa Direct (7,7), Ergo Hestia (7,6) oraz Warta i Generali (po 7,5). Najmniejszą skłonnością do rekomendowania swojego towarzystwa znajomym wykazali klienci Compensy (6,8) oraz PZU i Uniqa (po 6,9).

Link4 zwyciężyło także w rankingu ogólnego zadowolenia klientów z posiadanego ubezpieczenia komunikacyjnego. Swoją skłonność do pozostania w tej firmie klienci oszacowali na poziomie 8 punktów na 10 możliwych. Wysokie noty otrzymała również Aviva Direct (7,6 pkt.), a wśród tradycyjnych ubezpieczycieli – Allianz (7,5 pkt.) i Generali (7,5 pkt.).

Klienci Axa Direct, Link4 oraz Warty docenili wysoko w swoich firmach takie wartości jak "nowoczesność", "przejrzystość procedur", a także "brak problemów z wypłatą odszkodowania".

W części badania dotyczącej udziału rzeczoznawcy w likwidacji szkody najwyższe noty zebrały towarzystwa Axa Direct i Warta (po 74,6 pkt. na 100 możliwych), a następnie Aviva Direct (74,5 pkt.) i Generali (74,3 pkt.).

Z kolei jakość procesu likwidacji szkody za pośrednictwem warsztatu najwyżej ocenili ponownie klienci Link4. Zastosowane w tej części badania zmienne badawcze, opisujące między innymi jakość obsługi w momencie zgłoszenia szkody i obsługi przez warsztat podczas likwidacji szkody, uzyskały wśród klientów Link4 średnią wartość na poziomie 79,9 punktów na 100 możliwych. Na kolejnych miejscach znalazły się towarzystwa: Interrisk (78,9 pkt.), Ergo Hestia (78,1 pkt.) i Allianz (77,9 pkt.).

Badanie TNS Pentor przeprowadzono w marcu 2011 roku na grupie 1248 respondentów, którzy likwidowali szkodę z ubezpieczenia AC w jednym z 12 towarzystw ubezpieczeniowych (średnio 104 klientów pojedynczego ubezpieczyciela), przy czym poszczególni respondenci oceniali tylko tego ubezpieczyciela, z którego usług korzystali. Badanie miało formę wywiadów, a wzięli w nim udział respondenci, którzy uczestniczyli w procesie likwidacji szkody.

Podobne wiadomości:

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

Greenpeace nie odpuszcza

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.