mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Kolejni członkowie PZWLP

Kolejni członkowie PZWLP

Na przełomie listopada i grudnia do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów dołączyło dwóch nowych członków - Raiffeisen-Leasing Polska oraz Orbis Transport. Obecnie PZWLP liczy już 17 członków.

Raiffeisen-Leasing Polska S.A. działa na polskim rynku leasingowym od 1998 roku. W podsumowaniu wyników roku 2009 spółka sklasyfikowana została na III miejscu w rankingu największych firm leasingowych, przygotowanym przez Związek Polskiego Leasingu. Jej udział w rynku wyniósł 9,5%, a wartość aktywów oddanych w leasing przez spółkę wyniosła w ubiegłym roku 1,7 mld zł.

Firma leasinguje wszelkiego rodzaju środki trwałe: środki transportu, wyspecjalizowane maszyny i urządzenia, linie technologiczne, wyposażenie biur oraz nieruchomości. Należy do Grupy Raiffeisen, a stabilność zapewnia jej finansowanie działalności przez Raiffeisen Bank Polska S.A., Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju czy Europejski Bank Inwestycyjny.

Z kolei Orbis Transport Sp. z o.o. istnieje od 1993 roku, a swój rodowód wywodzi z 90-letniej tradycji firmy Orbis. W Polsce Orbis Transport jest wyłącznym licencjobiorcą firmy Hertz International, jednej z największych wypożyczalni samochodów na świecie. Hertz świadczy usługi w 150 krajach od blisko 90 lat, a na terenie naszego kraju ma 21 punktów wynajmu pojazdów na dowolny okres.

Orbis Transport Sp. z o.o. – pod handlową marką Hertz Lease – od 1996 roku oferuje usługi wynajmu długoterminowego samochodów. Obecnie firma obsługuje 2.960 aut, z czego ponad 85% w wynajmie długoterminowym, a około 400 samochodów w wynajmie poniżej 24 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Instytut SAMAR donosi, że rynek nowych samochodów w Polsce cały czas rośnie. Wszystko wskazuje na to, że prognozowana sprzedaż na koniec roku, czyli 490 tys. samochodów, jest jak najbardziej realna do osiągnięcia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech