mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Kolejni członkowie PZWLP

Kolejni członkowie PZWLP

Na przełomie listopada i grudnia do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów dołączyło dwóch nowych członków - Raiffeisen-Leasing Polska oraz Orbis Transport. Obecnie PZWLP liczy już 17 członków.

Raiffeisen-Leasing Polska S.A. działa na polskim rynku leasingowym od 1998 roku. W podsumowaniu wyników roku 2009 spółka sklasyfikowana została na III miejscu w rankingu największych firm leasingowych, przygotowanym przez Związek Polskiego Leasingu. Jej udział w rynku wyniósł 9,5%, a wartość aktywów oddanych w leasing przez spółkę wyniosła w ubiegłym roku 1,7 mld zł.

Firma leasinguje wszelkiego rodzaju środki trwałe: środki transportu, wyspecjalizowane maszyny i urządzenia, linie technologiczne, wyposażenie biur oraz nieruchomości. Należy do Grupy Raiffeisen, a stabilność zapewnia jej finansowanie działalności przez Raiffeisen Bank Polska S.A., Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju czy Europejski Bank Inwestycyjny.

Z kolei Orbis Transport Sp. z o.o. istnieje od 1993 roku, a swój rodowód wywodzi z 90-letniej tradycji firmy Orbis. W Polsce Orbis Transport jest wyłącznym licencjobiorcą firmy Hertz International, jednej z największych wypożyczalni samochodów na świecie. Hertz świadczy usługi w 150 krajach od blisko 90 lat, a na terenie naszego kraju ma 21 punktów wynajmu pojazdów na dowolny okres.

Orbis Transport Sp. z o.o. – pod handlową marką Hertz Lease – od 1996 roku oferuje usługi wynajmu długoterminowego samochodów. Obecnie firma obsługuje 2.960 aut, z czego ponad 85% w wynajmie długoterminowym, a około 400 samochodów w wynajmie poniżej 24 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.