mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Komu zniżki w OC i AC?

Komu zniżki w OC i AC?

Najczęściej zniżki w polisach ubezpieczeniowych oferowane są policjantom i pracownikom innych służb mundurowych - wynika z ustaleń dziennika Rzeczpospolita. Co ciekawe, ostatnimi czasy względy w tym zakresie stracili duchowni.

Choć brak jest jakichś oficjalnych statystyk, a przynajmniej zakłady ubezpieczeniowe nie publikują takich danych, to jednak udzielenie zniżek w polisach OC czy AC jest wynikiem tego, że dana grupa społeczna czy zawodowa jeździ dużo bezpieczniej od innych użytkowników dróg. Oczywiście różnie to wygląda w różnych zakładach ubezpieczeniowych, jednak można znaleźć tu pewne podobieństwa. Na tańsze polisy ubezpieczeniowe z racji wykonywanego zawodu mogą liczyć przede wszystkim policjanci oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Również prokuratorzy, sędziowie, nauczyciele, lekarze a nawet urzędnicy (urzędów skarbowych, ale i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Agencji Wywiadu) są często na uprzywilejowanej pozycji.

Jeśli założyć, że decydującym czynnikiem decydującym o przyznaniu zniżki w polisach jest bezpieczna jazda, to można wnioskować, iż coraz mniej bezpiecznie na naszych drogach poruszają się kierowcy-duchowni. W tym roku bowiem utracili oni, a także pracownicy parafii, prawo do zniżki w jednej z firm ubezpieczeniowych.

Oczywiście przynależność do danej grupy zawodowej nie jest jedynym sposobem uzyskania zniżki w OC. Coraz częściej taniej polisę mogą nabyć np. osoby powyżej określonego wieku czy np. kobiety, o ile same użytkują auto. Starsze osoby oraz płeć piękna jeżdżą, według ubezpieczycieli, o wiele bardziej odpowiedzialnie. A jeśli już powodują wypadki, to najczęściej są to drobne stłuczki, rzadziej wypadki z ofiarami śmiertelnymi.

Nowością w ostatnim czasie, jeśli chodzi o zniżki w OC i AC, są tańsze polisy dla absolwentów wybranych uczelni w naszym kraju. Ulgę taką wprowadziła Ergo Hestia i obejmuje ona 36 uczelni wyższych. Absolwenci mogą liczyć w tej promocji na 15-procentową zniżkę.
Tematy w artykule: ubezpieczenia

Podobne wiadomości:

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.