mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Koniec z redukcją punktów karnych

Koniec z redukcją punktów karnych

Ustawodawcy chcą wycofać możliwość odbywania kursu redukującego liczbę punktów karnych zdobytych za popełnienie wykroczeń drogowych.

Koniec z redukcją punktów karnych
Dotychczas wystarczyło, aby kierowca poświęcił kilka godzin i około 300 złotych, żeby zredukować swoje konto o 6 punktów karnych. Prawdopodobnie od 2013 roku nie będzie już takiej możliwości, gdyż nie przynosi to żadnych efektów w kwestii spowolnienia kierowców.

Nowe przepisy nie dadzą możliwości korzystania z takich kursów, więc nieostrożni kierowcy prędzej czy później uzyskają 24 punkty karne. Co się wtedy stanie? Delikwent zostanie wówczas wysłany na specjalny kurs reedukacyjny, który wyzeruje jego konto punktów karnych, ale jeżeli w ciągu pięciu lat od zakończenia kursu kierowca znów zgromadzi 24 punkty karne, wtedy będzie musiał ponownie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

Podobne wiadomości:

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Finanse i prawo 2016-12-27

Komentuj:

skoczek78 2011-08-12

Najczesciej z redukcji punktów korzystali przedstawiciele handlowi, których praca polegała na jeżdzeniu po kraju. Jak punktów było za wiele, to się leciało na kurs uświadamiajacy/reedukujący i część punktów się kasowało. Fakt, że mozna było uczestniczyć w takim kursie raz na pół roku, ale lepsze to niż nic...

marko1 2011-08-02

"(...) nie przynosi to żadnych efektów w kwestii spowolnienia kierowców", ale przynosi efekty materialne. No i "za nie manie świateł 500zł"

~nurek 2011-07-30

Punkty się kasują po roku, ale w ciągu 5 lat może tak sie zdarzyć że zgromadzisz te 24 pkt w ciągu 365 dni i wtedy wyślą Cię na reedukację.

~sdf 2011-07-30

No dobra, ale jedną rzecz media systematycznie w tej kwestii pomijają - przecież punkty kasują się po roku i AFAIK ten zapis ma pozostać (chyba, że miało się już 24 pkt).

~Ha, ha, ha... 2011-07-29

Jak to się ma do naszych posłów, którzy łamią przepisy ruchu drogowego i zasłaniają się immunitetem? Kiedy to zostanie uregulowane? Kiedy będzie tak, że immunitet obowiązuje tylko i wyłącznie w godzinach pracy i na terenie sejmu? Może zacznijmy od tego, co?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic