mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Korzystne pakiety

Korzystne pakiety

Pakiety ubezpieczeniowe, których głównym zadaniem jest optymalizacja składki i rozproszenie ryzyka, przynosi korzyści zarówno zakładom ubezpieczeniowym, jak i samym ubezpieczonym.

Początkiem dla popularnych dziś pakietów są praktyki rynkowe zakładów ubezpieczeń z początku lat 90-tych ubiegłego stulecia, polegające na udzielaniu rabatów klientom,  którzy decydowali się na zakup kilku ubezpieczeń w jednym towarzystwie. Dzisiaj sprzedaż paru ubezpieczeń na raz jest już mocniej ustrukturyzowana i lepiej opakowana marketingowo, a same pakiety są wyrazistymi produktami o własnej tożsamości i zakresie starannie dobranym do potrzeb klienta docelowego.

Dla klientów firm ubezpieczeniowych zakup ubezpieczeń komunikacyjnych w pakiecie daje wiele korzyści. Oferty te są obecnie konfigurowane przez ekspertów, którzy potrafią zaoferować łącznie produkty także mniej popularne, a znacznie rozszerzające ochronę. Dzięki temu zakup dobrych ubezpieczeń w pakiecie nie wymaga od klienta dużej wiedzy na temat ubezpieczeń – jego konfiguracją zajęli się specjaliści. Ponadto ubezpieczający otrzymują zestaw ubezpieczeń, które pojedynczo byłyby znacznie droższe. Wykupując podstawową polisę ubezpieczeniową w pakiecie otrzymują także inny, komplementarny produkt (jeden lub więcej) zapewniający rozszerzoną ochronę po atrakcyjniej cenie.

Klienci towarzystw ubezpieczeniowych ze względu na koszty, a często też niską świadomość, zwracają się do towarzystw ubezpieczeniowych najczęściej z zamiarem kupna jednego, podstawowego ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych jest to zwykle OC i/lub AC. Jednak dzięki ofercie pakietowej wielu klientów zauważa korzyści płynące z posiadania pełnej ochrony i częściej może sobie pozwolić na zakup także polis AC, NNW i Assistance. Te ostatnie, będące bardzo efektownym elementem wielu pakietów, zwiększa poczucie bezpieczeństwa oraz pewności otrzymania pomocy w trudnych sytuacjach i przemawia do wyobraźni potencjalnych klientów. Przykładowo decydując się na pakiet OC/AC/NNW/Assistance możemy liczyć na dostępne całodobowo usługi assistance takie jak szybka pomoc, nie tylko po wypadku lub awarii, lecz także w razie np. rozładowania akumulatora, braku paliwa, zgubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków. Istotnym elementem wzbogacającym pakiety jest zapewnienie auta zastępczego. Bywa ono dostępne jako część składowa  assistance lub jako osobna usługa wchodząca w skład pakietu. Wszystkie te elementy zachęcają do zakupu rozbudowanych produktów tego typu.

Dla ubezpieczycieli pakiety wraz z assistance są możliwością sprzedaży ubezpieczeń, na które klient inaczej mógłby się nie zdecydować - czy to ze względu na oszczędność, brak wiedzy czy wymienianą już niską świadomość konsumentów. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych polisy OC uważane są przez większość ubezpieczycieli za mało rentowne. Dużo lepiej wypada rentowność polis łączonych OC+AC+NNW+Assistance, mimo łącznej składki niższej, niż dla pojedynczych produktów. Rozproszenie ryzyka na kilka zawartych w pakiecie ubezpieczeń oraz atrakcyjna dla klienta optymalizacja ich składki
pozwala ubezpieczycielowi uzyskać nie tylko zwiększenie obrotu lecz i pożądany zysk. Wynika to z faktu, że ubezpieczenia sprzedawane w pakietach charakteryzują się zwykle niższą częstością szkód ubezpieczeniowych, niż te kupione pojedynczo.
Tematy w artykule: ubezpieczenia

Podobne wiadomości:

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Komentuj:

~jan 2009-03-01

Ostatnio wybierałem ubezpieczyciela i najkorzystniej wyliczyłem sobie w pzu online i własnie pakiety na nowe samochodu są najbardziej opłacalne. teraz to chyba nawet bal bym sie wybrać jakaś firmę co nie dawno pojawił się na rynku w dobie kryzysu nigdy nic nie wiadomo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.