mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Kredyt dla dealerów

Kredyt dla dealerów

PTF Bank S.A. wprowadził kredyty gospodarcze na finansowanie stanów magazynowych specjalnie dedykowane dealerom i komisantom.

Oferta uwzględnia specyfikę sprzedaży samochodów i nie można jej porównać ze zwykłym kredytem obrotowym oferowanym przez banki uniwersalne.

Produkt jest alternatywą dla ofert banków samochodowych. Daje dealerom niezależność od jednego źródła finansowania, jakim do tej pory były banki producenckie. Staje się to szczególnie istotne, gdy coraz więcej dealerów decyduje się na rozszerzenie sprzedaży o nowe marki samochodów. Banki importerskie finansują wyłącznie swoje marki, prowadzenie mulisalonu wymagałoby, więc rozliczeń z każdym bankiem z osobna. Możliwość finansowania stanów magazynowych przez jednego niezależnego partnera pozwala salonom na realizację własnej polityki sprzedażowej oraz daje wymierne korzyści finansowe i znacząco ogranicza nakłady na rozliczenia.

Nowy produkt jest kierowany nie tylko do dealerów indywidualnych, lecz również do całych sieci dealerskich, które nie mają swoich banków producenckich. Kredyt dla dealerów w praktyce będzie oznaczał udogodnienia dla klientów kupujących samochody, którzy w jednym miejscu będą mieli dostęp do pełniejszej oferty.

"Finansowanie magazynów dealerskich jest naszą odpowiedzią na spadek sprzedaży na rynku pojazdów. Spadek zakupów samochodów osobowych w tym roku o blisko 30 proc. wpłynie na – dopuszczony przez dyrektywę unijną BER - rozwój multisalonów samochodowych. PTF Bank wprowadził ofertę, która otwiera przed dealerami możliwości ewolucji w tym kierunku. Kredyt gospodarczy dla sprzedawców samochodów umożliwi prezentowanie klientom większej liczby modeli samochodów w salonie, a nie w katalogu. Powstawanie multisalonów już obserwujemy w Polsce, a tendencje europejskie wyraźnie wskazują na rozwój w m.in. tym kierunku." - Mirosław A. Bieszki, prezes zarządu PTF Banku S.A.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.