mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Krótszy czas oczekiwania na dowody rejestracyjne

Krótszy czas oczekiwania na dowody rejestracyjne

Znacząco ma się skrócić czas oczekiwania na nowy dowód rejestracyjny pojazdu. To efekt integracji przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych systemów Pojazd oraz CEPiK.

Krótszy czas oczekiwania na dowody rejestracyjne
W czterystu urzędach na terenie całego kraju wdrożono nowe rozwiązanie ADSxP. Celem tego wdrożenia było usprawnienie pracy organów rejestrujących. Umożliwiło ono bowiem urzędom w całej Polsce komunikację w trybie on-line, w czasie rzeczywistym. Dzięki błyskawicznemu przesyłowi danych podwyższyły się standardy bezpieczeństwa oraz znacznie przyśpieszono niektóre procedury, co powinno skrócić czas obsługi obywatela. Nowy system ADSxP pozwala na bieżącą aktualizację bazy CEPiK, z której korzystają nie tylko wydziały komunikacji, ale również Policja oraz inne służby, a także firmy ubezpieczeniowe.

- Połączenie dwóch systemów informatycznych (Pojazd i CEPiK) pod względem logistyczno-organizacyjnym  było dla nas jednym z trudniejszych zadań dotyczących administracji - mówi Ryszard Chyrzyński, z-ca dyrektora Departamentu Ewidencji Państwowych i Teleinformatyki w MSWIA. - W ciągu zaledwie czterech miesięcy wdrożyliśmy wraz z PWPW nowe rozwiązanie w prawie 400 lokalizacjach w całej Polsce. Wiązało się to z wdrożeniem nowych aplikacji, doposażeniem w sprzęt informatyczny oraz przeszkoleniem ok. 3,8 tys. osób w całej Polsce.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych dokonała również modernizacji infrastruktury programowo-sprzętowej we wszystkich urzędach i w centrum przetwarzania danych w Wytwórni. Były to m.in. nakłady związane z instalacją nowych wersji oprogramowania systemowego i użytkowego we wszystkich urzędach, wymiana ok. 400 szt. serwerów, migracją danych na nowe serwery we wszystkich urzędach, wymiana (ok. 3500 szt.) stanowisk komputerowych i drukarek, wymianą szaf  krosowniczych i innych elementów infrastruktury telekomunikacyjnej oraz instalacja około 500 sztuk skanerów – przeznaczonych do archiwizacji dokumentów. Zmodernizowane zostało także Centrum Personalizacji PWPW.

- Została stworzona baza, na której jednostki samorządu terytorialnego mogą skutecznie rozwijać kolejne usługi elektroniczne dla obywateli w całej Polsce. – mówi Jan Maciej Czajkowski, ze Związku Powiatów Polskich. - Grzechem byłoby niewykorzystanie tej infrastruktury i nowych możliwości.

Podobne wiadomości:

CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie

CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie

Aktualności 2016-11-08

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Funkcjonalne auta dla rodziny - 5 propozycji
Funkcjonalne auta dla rodziny - 5 propozycji
Wybór auta rodzinnego nigdy nie jest łatwy, a na rynku propozycji jest bardzo dużo. Postaraliśmy się wybrać pięć samochodów wpisujących się w to kryterium.