mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Land Rover: Wykryto oszustwo podatkowe

Land Rover: Wykryto oszustwo podatkowe

Oficjalny importer samochodów marek Jaguar i Land Rover, firma JLR Polska, przestrzega przed zakupem aut marki Land Rover oferowanych jako samochody ciężarowe i tym samym zwolnione z podatku akcyzowego.

Land Rover: Wykryto oszustwo podatkowe
W wydanym komunikacie możemy przeczytać, iż spółka JLR Polska, jako jedyny autoryzowany importer tej marki na polskim rynku, dysponuje wszystkimi istniejącymi homologacjami producenta:

- żaden samochód marki Land Rover z modeli Discovery, Freelander, Range Rover i Range Rover Sport, nie posiada fabrycznej homologacji, jako samochód ciężarowy przeznaczony zasadniczo do przewozu towaru.

- zauważona została praktyka czyniona przez kliku pośredników polegająca na wprowadzaniu w błąd potencjalnych nabywców, co do braku obowiązku opłacania akcyzy.

- pośrednicy sprowadzają w imieniu klientów samochody niedopełniając obowiązków podatkowych, czego konsekwencją będzie dopłata około 20% wartości samochodu (podatek akcyzowy + odsetki) oraz sprawa karna o oszustwo podatkowe.

- powyższy proceder naraża również Skarb Państwa na poważne straty finansowe.

Odpowiednie zawiadomienia zostały złożone przez Zarząd JLR Polska w Urzędach Celnych, Izbach Celnych, Prokuraturze, Ministerstwie Infrastruktury i Ministerstwie Finansów. Powiadomione zostały również firmy leasingowe i polscy dealerzy marki Land Rover.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Land Rover
Tematy w artykule: Land Rover akcyza homologacja ciezarowa

Podobne wiadomości:

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Land Rover Freelander TD4_e – Eko-Landy

auto motor i sport 0000-00-00

Start lub stop. Kierowca ma nie odczuć żadnej różnicy w jeździe w porównaniu z TD4, ale przy kasie - już tak. Oto Land Rover Freelander TD4_e.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.