mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Leasing konsumencki coraz bliżej

Leasing konsumencki coraz bliżej

W miniony piątek Sejm przegłosował projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Projekt ten oprócz głośnego hasła odejścia od kultury zaświadczeń na rzecz oświadczeń reguluje wreszcie w wyniku aktywnej pracy całej branży motoryzacyjnej sprawę leasingu konsumenckiego.

Przypomnijmy, że obecnie możliwość stosowania i rozwoju tzw. leasingu konsumenckiego, czyli leasingu skierowanego do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, jest ograniczona. Wynika to z konstrukcji przepisów ustaw o podatkach dochodowych, które stwarzają na tyle istotne problemy interpretacyjne, a także są sprzeczne z ustawą o kredycie konsumenckim (która obejmuje część umów leasingu zawartych z konsumentem), co powoduje, że zawieranie umów leasingu konsumenckiego obarczone jest zbyt wysokim ryzykiem. Projektowane przepisy znoszą dotychczasowe błędne regulacje – co stwarza możliwość zaistnienia w salonach dealerskich nowego produktu skierowanego dla klienta indywidualnego (w krajach UE średnio 15% klientów finansuje zakup pojazdów w ramach leasingu konsumenckiego !!!).

Projektowane przepisy mają wejść w życie od 1 lipca 2011 r. Na najbliższych posiedzeniach grupy roboczej Finanse będzie omawiany temat jak najlepszego wykorzystania zmian przepisów dla zwiększenia sprzedaży aut wśród klientów indywidualnych.
Tematy w artykule: leasing

Podobne wiadomości:

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

VAT od leasingu bez limitu

VAT od leasingu bez limitu

Finanse i prawo 2014-08-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.