mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Leasing konsumencki czeka na regulacje

Leasing konsumencki czeka na regulacje

Leasing długo traktowany był jako usługa zarezerwowana niemal wyłącznie dla firm. Udział leasingu konsumenckiego w transakcjach leasingu na rynku ruchomości w naszym kraju wynosi zaledwie 1 procent, podczas gdy w Europie jest to 15 procent.

Aby ta sytuacja się zmieniła i leasing zyskał na popularności wśród konsumentów indywidualnych potrzebna jest edukacja rynku oraz niezbędne zmiany legislacyjne.

- Jeśli zgodnie z prognozami Ministerstwa Gospodarki wymagane zmiany wejdą w życie w II kwartale 2010, już w II połowie roku będzie można obserwować zwiększenie zainteresowania leasingiem konsumenckim w salonach samochodowych i firmach leasingowych – mówi Konrad Karpowicz, dyrektor handlowy i członek zarządu Masterlease.

Czym leasing może konkurować z ofertą kredytową? - Leasing jest tańszą formą zakupów. Firmy leasingowe stale współpracują z producentami samochodów i uzyskują nawet kilkunastoprocentowe upusty na nowe  pojazdy. Przy dodatkowych opcjach serwisowych czy ubezpieczeniowych, oferta leasingowa jest korzystniejsza od kredytu.  Inną zaletą leasingu jest bezpieczeństwo usługi. Każdy, kto korzysta z leasingu, otrzymuje ubezpieczony i zarejestrowany pojazd.

Klienci oszczędzają w ten sposób czas potrzebny na załatwienie formalności oraz pieniądze – dzięki konkurencyjnym cenom pakietów ubezpieczeniowych. Posiadając umowę leasingową, nie musimy obawiać się o następstwa wypadków na drodze. Wszelkie ewentualne szkody odprowadzane są na konto leasingodawcy – w przypadku kredytu bankowego obarczani nimi jesteśmy sami.

Kolejną zaletą leasingu konsumenckiego jest to, że użytkownik może - np. co 3 lub 4 lata - wymienić auto na nowy model. Klient nie musi wykupywać auta po zakończeniu umowy, ale na przykład zlecić jego sprzedaż, przedłużyć umowę i wziąć nowy samochód. Uproszczone procedury to także bezsporne atuty leasingu. To, co wielu klientów zniechęca do kredytów bankowych, to właśnie formalności. Podczas gdy bank wymaga wielu dokumentów, zaświadczeń i zabezpieczeń, firmy leasingowe procedury ograniczają do minimum.

Klient decydujący się na leasing, może podpisać umowę, okazując zaledwie dwa dokumenty tożsamości i wpłacając już od 10% ceny samochodu. W ramach leasingu konsumenckiego klient może sfinansować samochód nowy, jak i używany, osobowy czy dostawczy. Największym zainteresowaniem cieszą się auta osobowe – zwłaszcza modele rodzinne.

Podobne wiadomości:

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Chińczyk zapłacił za auto czterema tonami monet

Chińczyk zapłacił za auto czterema tonami...

Aktualności 2015-06-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.