mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Mandat także na osiedlowej drodze

Mandat także na osiedlowej drodze

Za jazdę bez dokumentów czy badań technicznych po drodze wewnętrznej grozić będzie grzywna - tak zakłada projekt zmian w kodeksie drogowym - czytamy w Rzeczpospolitej.

Mandat także na osiedlowej drodze
Opracowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt zmian w kodeksie drogowym trafił do uzgodnień międzyresortowych. Dzięki niemu na drogach – nie tylko publicznych – ma zapanować porządek. Przy okazji resort chce zaostrzyć przepisy za niektóre wykroczenia drogowe, głównie zbyt szybką jazdę po osiedlach oraz niewłaściwe parkowanie.
Przesądzono też o losach pojazdów nieodebranych z parkingu. Na tym nie koniec. W projekcie podane są konkretne kwoty, jakie będą musieli zapłacić niezdyscyplinowani kierowcy za holowanie na parking i każdą dobę przechowania pojazdu.

Wysokość opłaty zależy od gabarytów pojazdu – najtańszy jest rower i motorower. W obu wypadkach cenę usunięcia na parking ustalono na 200 zł, a dobę przechowania na 15 zł. Samochód osobowy kosztować ma odpowiednio 440 zł i 33 zł. Najdroższy będzie pojazd przewożący materiały niebezpieczne – 1400 zł i 180 zł.

Czytaj więcej o: Mandat także na osiedlowej drodze

Podobne wiadomości:

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Finanse i prawo 2016-11-11

Rząd zajął się likwidacją luki prawnej, która umożliwiała uniknięcie konsekwencji w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Wystarczy, że kierowca oznajmił, że nie ma przy sobie dokumentu, a policja nie mogła go zatrzymać.

Akcja

Akcja "Znicz 2016" - policja podsumowuje...

Aktualności 2016-11-02

Komentuj:

~danpol 2009-07-30

Widzę, podziwiam i dochodze do wniosku, że nasze państwo juz tak zeszło na psy, że jedyną instytucją powołana do łatania dziur budżetowych bedzie Policja ze Straza Miejską do pomocy, a sponsorami schodzacego na psy kraju będą kierowcy, którzy muszą jeszcze sponsorować podwyzki płac i diet parlamentarzystów samorządowych i krajowych oraz europosłów. Dobrze pomyślane, szkoda gadać. A Polacy i tak bedą łamać przepisy, tak jak łamali, bo policjanci też ludzie i muszą "brać". Zawsze to taniej niz oficjalny mandat. No chyba że kierowcy zasponsoruja podwyżki dla policjantów ale to conajmniej 300 procentowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport