Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Mandat także na osiedlowej drodze

Mandat także na osiedlowej drodze

Za jazdę bez dokumentów czy badań technicznych po drodze wewnętrznej grozić będzie grzywna - tak zakłada projekt zmian w kodeksie drogowym - czytamy w Rzeczpospolitej.

Mandat także na osiedlowej drodze
Opracowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt zmian w kodeksie drogowym trafił do uzgodnień międzyresortowych. Dzięki niemu na drogach – nie tylko publicznych – ma zapanować porządek. Przy okazji resort chce zaostrzyć przepisy za niektóre wykroczenia drogowe, głównie zbyt szybką jazdę po osiedlach oraz niewłaściwe parkowanie.
Przesądzono też o losach pojazdów nieodebranych z parkingu. Na tym nie koniec. W projekcie podane są konkretne kwoty, jakie będą musieli zapłacić niezdyscyplinowani kierowcy za holowanie na parking i każdą dobę przechowania pojazdu.

Wysokość opłaty zależy od gabarytów pojazdu – najtańszy jest rower i motorower. W obu wypadkach cenę usunięcia na parking ustalono na 200 zł, a dobę przechowania na 15 zł. Samochód osobowy kosztować ma odpowiednio 440 zł i 33 zł. Najdroższy będzie pojazd przewożący materiały niebezpieczne – 1400 zł i 180 zł.

Czytaj więcej o: Mandat także na osiedlowej drodze

Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Komentuj:

~danpol 2009-07-30

Widzę, podziwiam i dochodze do wniosku, że nasze państwo juz tak zeszło na psy, że jedyną instytucją powołana do łatania dziur budżetowych bedzie Policja ze Straza Miejską do pomocy, a sponsorami schodzacego na psy kraju będą kierowcy, którzy muszą jeszcze sponsorować podwyzki płac i diet parlamentarzystów samorządowych i krajowych oraz europosłów. Dobrze pomyślane, szkoda gadać. A Polacy i tak bedą łamać przepisy, tak jak łamali, bo policjanci też ludzie i muszą "brać". Zawsze to taniej niz oficjalny mandat. No chyba że kierowcy zasponsoruja podwyżki dla policjantów ale to conajmniej 300 procentowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj