mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Mandat także na osiedlowej drodze

Mandat także na osiedlowej drodze

Za jazdę bez dokumentów czy badań technicznych po drodze wewnętrznej grozić będzie grzywna - tak zakłada projekt zmian w kodeksie drogowym - czytamy w Rzeczpospolitej.

Mandat także na osiedlowej drodze
Opracowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt zmian w kodeksie drogowym trafił do uzgodnień międzyresortowych. Dzięki niemu na drogach – nie tylko publicznych – ma zapanować porządek. Przy okazji resort chce zaostrzyć przepisy za niektóre wykroczenia drogowe, głównie zbyt szybką jazdę po osiedlach oraz niewłaściwe parkowanie.
Przesądzono też o losach pojazdów nieodebranych z parkingu. Na tym nie koniec. W projekcie podane są konkretne kwoty, jakie będą musieli zapłacić niezdyscyplinowani kierowcy za holowanie na parking i każdą dobę przechowania pojazdu.

Wysokość opłaty zależy od gabarytów pojazdu – najtańszy jest rower i motorower. W obu wypadkach cenę usunięcia na parking ustalono na 200 zł, a dobę przechowania na 15 zł. Samochód osobowy kosztować ma odpowiednio 440 zł i 33 zł. Najdroższy będzie pojazd przewożący materiały niebezpieczne – 1400 zł i 180 zł.

Czytaj więcej o: Mandat także na osiedlowej drodze

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Policja tylko... wysokoprężna

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~danpol 2009-07-30

Widzę, podziwiam i dochodze do wniosku, że nasze państwo juz tak zeszło na psy, że jedyną instytucją powołana do łatania dziur budżetowych bedzie Policja ze Straza Miejską do pomocy, a sponsorami schodzacego na psy kraju będą kierowcy, którzy muszą jeszcze sponsorować podwyzki płac i diet parlamentarzystów samorządowych i krajowych oraz europosłów. Dobrze pomyślane, szkoda gadać. A Polacy i tak bedą łamać przepisy, tak jak łamali, bo policjanci też ludzie i muszą "brać". Zawsze to taniej niz oficjalny mandat. No chyba że kierowcy zasponsoruja podwyżki dla policjantów ale to conajmniej 300 procentowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando