mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Mandaty - terminale pojawią się w radiowozach

Mandaty - terminale pojawią się w radiowozach

MSWiA pracuje nad lepszą ściągalnością mandatów. Już niebawem policyjne radiowozy będą wyposażone w terminale płatnicze. Dzięki temu cudzoziemcy (i nie tylko) będą mogli zapłacić za mandat „od ręki”.

Mandaty - terminale pojawią się w radiowozach
Resort pracuje nad projektem nowelizacji Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, który trafił niedawno do konsultacji. Przewiduje on kilka zmian, które mają ułatwić pracę funkcjonariuszom policji, a także polepszyć statystyki związane ze ściągalnością grzywien za mandaty. MSWiA uzasadnia zmiany statystykami, które jasno mówią, że w samym 2015 roku wystawiono ponad 5,5 mln mandatów.

W tej chwili policjant może wystawić jeden z trzech rodzajów mandatu: kredytowany, zaoczny lub gotówkowy. W przypadku, gdy wykroczenie popełni osoba stale zamieszkująca w Polsce, jest nakładany pierwszy albo drugi wariant. W przypadku cudzoziemców, którzy nie mają stałego meldunku, wystawiany jest mandat gotówkowy.

Jeżeli cudzoziemiec przyłapany na wykroczeniu nie posiada odpowiedniej gotówki przy sobie, policjant musi przejechać z nim do najbliższego bankomatu. Stąd terminal będący na wyposażeniu radiowozu mógłby ułatwić natychmiastowe rozliczenie grzywny.

Pierwsze terminale do rozliczeń bezgotówkowych pojawią się nie tylko w radiowozach policyjnych, ale również u innych podmiotów, które są uprawnione do nakładania grzywien w formie mandatów karnych.
Tematy w artykule: mandaty taryfikator mandatów

Podobne wiadomości:

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Finanse i prawo 2016-12-27

Fotoradary wracają do Warszawy

Fotoradary wracają do Warszawy

Finanse i prawo 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic