mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Masterlease liderem FSL

Masterlease liderem FSL

Nowym liderem branży full service leasing został Masterlease Polska. W ubiegłym roku spółka osiągnęła 14,5-procentowy udział w polskim rynku FSL, co dało jej pierwszą pozycje w rankingu.

Na koniec ubiegłego roku Masterlease posiadał ponad 6.300 pojazdów obsługiwanych tylko w ramach usługi full service leasing, co oznacza 47% wzrost w stosunku do 2004 roku. Jednocześnie firma finansowała i zarządzała największą pojedynczą polską flotą firmową, liczącą ponad 1.800 samochodów.

Kolejne miejsca wśród firm sektora wynajmu długoterminowego według liczby pojazdów w ramach usługi full service leasing zajęły Arval Polska (14,3%), DaimlerChrysler Fleet Management Polska (12,9%), Lease Plan Fleet Management (8,0%) oraz PTSŁ Transport (7,8%).

Trzeba zauważyć, że rok 2005 był bardzo udany nie tylko dla Masterlease, ale i dla całej branży CFM. Przede wszystkim nastąpił znaczny, bo aż 60% wzrost liczby firm, które zdecydowały się na korzystanie z dostępnych na rynku CFM usług. Obecnie takich przedsiębiorstw jest w Polsce prawie 3.500.

- Źródłem tak dynamicznego rozwoju rynku CFM w Polsce jest niewątpliwe wzrost gospodarczy. Nasi przedsiębiorcy chętnie inwestują i korzystają z usług zewnętrznych. Z naszych obserwacji wynika również, że wiele przedsiębiorstw, które dotychczas oddawały własne pojazdy tylko w klasyczne zarządzanie, zdecydowało się na bardziej nowoczesne usługi full service leasing. Rokowania na 2006 rok są zatem bardzo dobre – podsumowuje Jerzy Kobyliński, prezes Masterlease.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech