mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Masterlease liderem FSL

Masterlease liderem FSL

Nowym liderem branży full service leasing został Masterlease Polska. W ubiegłym roku spółka osiągnęła 14,5-procentowy udział w polskim rynku FSL, co dało jej pierwszą pozycje w rankingu.

Na koniec ubiegłego roku Masterlease posiadał ponad 6.300 pojazdów obsługiwanych tylko w ramach usługi full service leasing, co oznacza 47% wzrost w stosunku do 2004 roku. Jednocześnie firma finansowała i zarządzała największą pojedynczą polską flotą firmową, liczącą ponad 1.800 samochodów.

Kolejne miejsca wśród firm sektora wynajmu długoterminowego według liczby pojazdów w ramach usługi full service leasing zajęły Arval Polska (14,3%), DaimlerChrysler Fleet Management Polska (12,9%), Lease Plan Fleet Management (8,0%) oraz PTSŁ Transport (7,8%).

Trzeba zauważyć, że rok 2005 był bardzo udany nie tylko dla Masterlease, ale i dla całej branży CFM. Przede wszystkim nastąpił znaczny, bo aż 60% wzrost liczby firm, które zdecydowały się na korzystanie z dostępnych na rynku CFM usług. Obecnie takich przedsiębiorstw jest w Polsce prawie 3.500.

- Źródłem tak dynamicznego rozwoju rynku CFM w Polsce jest niewątpliwe wzrost gospodarczy. Nasi przedsiębiorcy chętnie inwestują i korzystają z usług zewnętrznych. Z naszych obserwacji wynika również, że wiele przedsiębiorstw, które dotychczas oddawały własne pojazdy tylko w klasyczne zarządzanie, zdecydowało się na bardziej nowoczesne usługi full service leasing. Rokowania na 2006 rok są zatem bardzo dobre – podsumowuje Jerzy Kobyliński, prezes Masterlease.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross