mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Masterlease nadal liderem

Masterlease nadal liderem

Według opublikowanego przez Instytut FlotaMONITOR raportu "Rynek Car Fleet Management w Polsce" Masterlease Polska utrzymał pozycję lidera na rynku full service leasing.

Raport dotyczy pierwszego kwartału bieżącego roku. Wynika z niego, że rynek wynajmu długoterminowego nadal rozwija się dynamicznie, a jego wartość w porównaniu z czerwcem 2005 roku zwiększyła się o ponad 50 mln złotych (obecnie wynosi ok. 840 mln zł rocznie).
 
Pierwszy kwartał nie przyniósł zmian w pierwszej trójce firm oferujących usługi full service leasing. Liderem nadal pozostaje Masterlease Polska, a jego przewaga nad konkurentami ciągle wzrasta. Firma posiada obecnie 14,5% udziału w polskim rynku FSL (wg liczby samochodów obsługiwanych w ramach usługi typu FSL). Drugie miejsce zajmuje Arval Polska (13,6%), trzecie DaimlerChrysler Fleet Management Polska (12,4%), czwarte LeasePlan Fleet Management (8,8%) i piąte PTSŁ Transport (7,5%).
 
Według danych Instytutu, na koniec marca 2006 roku polskie firmy CFM obsługiwały flotę 60.441 pojazdów. 78% aut podlegało usługom full service, a 22% samemu zarządzaniu.
 
Na koniec 2005 roku Masterlease posiadał 1.279 klientów. Obecnie, firma może pochwalić się już 1.526 klientami. 19% - procentowy wzrost w portfelu klientów odbił się również na wielkości obsługiwanej floty. Na koniec kwietnia Masterlease finansował i zarządzał flotą 7045 samochodów. "W pierwszym kwartale nasza flota powiększyła się o kolejne 528 aut obsługiwanych w usłudze full service leasing." – mówi Konrad Karpowicz, dyrektor departamentu handlowego Masterlease Polska.
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.