mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Masz punkty? Szybko je redukuj!

Masz punkty? Szybko je redukuj!

Każdy z nas prawie zawsze się spieszy jadąc samochodem. Niestety sprzyja to kolekcjonowaniu punktów w najbardziej znienawidzonym "systemie lojalnościowym" oferowanym przez policję. Na szczęście jest jeszcze wyjście z sytuacji, ale trzeba się pospieszyć.

Masz punkty? Szybko je redukuj!
Nikt nie lubi mandatów, a tym bardziej mandatów wzbogaconych o dużą ilość punktów karnych. Niestety taryfikator z roku na rok jest coraz ostrzejszy i za przewinienia które do tej pory nie były punktowane zaczniemy zbierać do puli, która wynosi 24 punkty.

Na chwilę obecną każdy kierowca, który posiada prawo jazdy ponad rok może nazbierać maksymalnie 24 punkty karne. Po przekroczeniu tej ilości będziemy musieli zdać ponownie egzamin oraz czeka nas badanie psychologiczne do przejścia. Trochę gorzej mają nowi kierowcy. Ich pula przewiduje 21 punktów, a po ich przekroczeniu czeka nas cała zabawa z prawem jazdy od nowa. Czyli powtórzenie kursu i ponowne przechodzenie egzaminów.

Jednak wszystko zmieni się wraz z początkiem przyszłego roku. Dlatego jeżeli mamy dużą ilość punktów warto zainteresować się czymś takim jak szkolenie redukcyjne. To obecnie jedyna możliwość by zmniejszyć liczbę punktów karnych, by nie trzeba było czekać na ich przeterminowanie.

Szkolenia są organizowane przez tzw. WORD-y, czyli Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Tam zapiszemy się na wspomniane szkolenie. Jednak nie jest ono darmowe. Na chwilę obecną trzeba za nie zapłacić od 350 do nawet 500 złotych. Zdarzają się czasem tańsze oferty. No i drugi minus jest taki, że kolejki są dość spore bowiem w przyszłym roku nie będzie możliwości korzystania z takiej pomocy.

Druga sprawa jest taka, że kurs zajmie nam cały dzień także przyda się dzień urlopowy w pracy. w WORDzie czeka nas co najmniej sześć godzin. Na szczęście lekcyjnych. Na pierwszych dwóch obejrzymy filmy i zdjęcia, a także przedyskutujemy z policjantem z wydziału ruchu drogowego przyczyny wypadków oraz ich konsekwencje prawne. Potem czeka nas trzygodzinna przeprawa z psychologiem. Na koniec mamy godzinę na poznanie społecznych i zdrowotnych skutków wypadków drogowych.

Po takim szkoleniu wzbogaceni o nowe doświadczenia i przemyślenia powinniśmy spojrzeć na łamanie przepisów ruchu drogowego z całkiem innej perspektywy.

Do tej pory mogliśmy skorzystać raz na pół roku z takiej możliwości. Pozwala ona uszczuplić konto o sześć punktów. Od nowego roku sytuacja trochę się zmieni. Po przekroczeniu limitu 24 punktów nie utracimy prawka, a zostaniemy wysłani na kurs reedukacyjny. Dopiero za drugim razem w przeciągu kilku kolejnych lat będą czekać poważniejsze konsekwencje.

Podobne wiadomości:

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Finanse i prawo 2016-12-27

Komentuj:

~ja 2012-08-30

Takie artykuły są poradami dla piratów drogowych. A łamanie przepisów powinno się piętnować.

~AdJ 2012-08-30

Jakiś niespójny ten artykuł: Jak dla mnie tytuł i 1sze zdanie cytatu poniżej nie pasują do reszty cytatuj. Bo chyba będzie łatwiej i nie ma się co obawiać zmian? ,,Jednak wszystko zmieni się wraz z początkiem przyszłego roku. Dlatego jeżeli mamy dużą ilość punktów warto zainteresować się czymś takim jak szkolenie redukcyjne. (...) Do tej pory mogliśmy skorzystać raz na pół roku z takiej możliwości. Pozwala ona uszczuplić konto o sześć punktów. Od nowego roku sytuacja trochę się zmieni. Po przekroczeniu limitu 24 punktów nie utracimy prawka, a zostaniemy wysłani na kurs reedukacyjny. Dopiero za drugim razem w przeciągu kilku kolejnych lat będą czekać poważniejsze konsekwencje."

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.