mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Miałeś szkodę? Pomyśl o doubezpieczeniu!

Miałeś szkodę? Pomyśl o doubezpieczeniu!

Kolizja, wypadek i związana z tymi zdarzeniami wypłata odszkodowania może sprawić, że na tyle zmniejszyła się nasza suma ubezpieczenia, że przy następnym nieszczęściu może nie być wystarczająca na pokrycie przez nas wszelkich szkód w aucie. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad doubezpieczeniem naszego auta.

Rozpoczęcie sezonu jesienno-zimowego jest tym momentem w roku, kiedy z reguły najczęściej dokonujemy "przeglądu" posiadanych przez nas polis ubezpieczeniowych. O czynności tej powinniśmy pamiętać zwłaszcza, jeśli podczas wakacji nasze mienie (np. samochód, mieszkanie) ucierpiało w efekcie zdarzenia losowego, którego konsekwencją była wypłata odszkodowania przez ubezpieczyciela. W takiej sytuacji suma naszego ubezpieczenia najprawdopodobniej uległa zmniejszeniu i wówczas warto pomyśleć o tak zwanym doubezpieczeniu.

Doubezpieczeniem nazywamy dodatkową umowę ubezpieczenia, którą zawieramy do wykupionej wcześniej polisy. Zawiera się ją po to, aby zwiększyć sumę, na jaką ubezpieczamy nasze mienie. Chodzi o to, aby nasz samochód lub inna nieruchomość objęte były ochroną w pełni odpowiadającą ich wartości.

Są dwie typowe sytuacje, w których powinniśmy pomyśleć o doubezpieczeniu się. Pierwszą z nich jest przypadek, o którym mowa powyżej. – Jeśli w efekcie szkody zostało wypłacone odszkodowanie, to suma, na którą ubezpieczone jest mienie, automatycznie spada – została bowiem pomniejszona o wypłaconą kwotę. Należy zatem sprawdzić, czy przy kolejnej szkodzie uszczuplona suma ubezpieczeniowa wystarczy na pełne pokrycie potencjalnych strat. Jeśli nie – warto pomyśleć o doubezpieczeniu – radzi Marlena Piekut ekspert ds. ubezpieczeń majątkowych w Link4.

Drugą typową sytuacją, w której warto się doubezpieczyć, jest zwiększenie wartości naszego samochodu. Przykładowo, jeśli wyposażyliśmy go w ekstra dodatki, zrobiliśmy remont generalny silnika, jego wartość rynkowa wzrasta. - Jasne jest więc, że sumy ubezpieczeniowe w naszej polisie nie są wystarczające na pokrycie ewentualnej szkody. Wówczas również powinniśmy pomyśleć o doubezpieczeniu – dodaje Marlena Piekut z Link4.

Pamiętajmy, że z doubezpieczeniem nie musimy czekać do końca aktualnej polisy. Możemy to zrobić w czasie jej trwania. Powinniśmy jedynie wskazać powód, dla którego zdecydowaliśmy się zawrzeć dodatkową umowę ubezpieczenia.

Podobne wiadomości:

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.