mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Miałeś szkodę? Pomyśl o doubezpieczeniu!

Miałeś szkodę? Pomyśl o doubezpieczeniu!

Kolizja, wypadek i związana z tymi zdarzeniami wypłata odszkodowania może sprawić, że na tyle zmniejszyła się nasza suma ubezpieczenia, że przy następnym nieszczęściu może nie być wystarczająca na pokrycie przez nas wszelkich szkód w aucie. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad doubezpieczeniem naszego auta.

Rozpoczęcie sezonu jesienno-zimowego jest tym momentem w roku, kiedy z reguły najczęściej dokonujemy "przeglądu" posiadanych przez nas polis ubezpieczeniowych. O czynności tej powinniśmy pamiętać zwłaszcza, jeśli podczas wakacji nasze mienie (np. samochód, mieszkanie) ucierpiało w efekcie zdarzenia losowego, którego konsekwencją była wypłata odszkodowania przez ubezpieczyciela. W takiej sytuacji suma naszego ubezpieczenia najprawdopodobniej uległa zmniejszeniu i wówczas warto pomyśleć o tak zwanym doubezpieczeniu.

Doubezpieczeniem nazywamy dodatkową umowę ubezpieczenia, którą zawieramy do wykupionej wcześniej polisy. Zawiera się ją po to, aby zwiększyć sumę, na jaką ubezpieczamy nasze mienie. Chodzi o to, aby nasz samochód lub inna nieruchomość objęte były ochroną w pełni odpowiadającą ich wartości.

Są dwie typowe sytuacje, w których powinniśmy pomyśleć o doubezpieczeniu się. Pierwszą z nich jest przypadek, o którym mowa powyżej. – Jeśli w efekcie szkody zostało wypłacone odszkodowanie, to suma, na którą ubezpieczone jest mienie, automatycznie spada – została bowiem pomniejszona o wypłaconą kwotę. Należy zatem sprawdzić, czy przy kolejnej szkodzie uszczuplona suma ubezpieczeniowa wystarczy na pełne pokrycie potencjalnych strat. Jeśli nie – warto pomyśleć o doubezpieczeniu – radzi Marlena Piekut ekspert ds. ubezpieczeń majątkowych w Link4.

Drugą typową sytuacją, w której warto się doubezpieczyć, jest zwiększenie wartości naszego samochodu. Przykładowo, jeśli wyposażyliśmy go w ekstra dodatki, zrobiliśmy remont generalny silnika, jego wartość rynkowa wzrasta. - Jasne jest więc, że sumy ubezpieczeniowe w naszej polisie nie są wystarczające na pokrycie ewentualnej szkody. Wówczas również powinniśmy pomyśleć o doubezpieczeniu – dodaje Marlena Piekut z Link4.

Pamiętajmy, że z doubezpieczeniem nie musimy czekać do końca aktualnej polisy. Możemy to zrobić w czasie jej trwania. Powinniśmy jedynie wskazać powód, dla którego zdecydowaliśmy się zawrzeć dodatkową umowę ubezpieczenia.

Podobne wiadomości:

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport