mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Już za miesiąc w Krakowie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna. Wśród prelegentów znajdą się m.in. mec. Katarzyna Michno-Nasierowska oraz Adrian Sklorz, właściciel Auto-Elements, ekspert od rynku ubezpieczeniowego.

Tegoroczna konferencja jest kontynuacją dotychczasowej Konwencji Polskich Dealerów Samochodów. Tematem przewodnim będzie hasło "Dealer i serwis. Każdy musi zarabiać - czyli jak koncentrując się na zadowoleniu klienta wypracować zysk w firmie"

- Zmieniającej się literze prawa towarzyszą jak zawsze liczne niejasności i niepewność. Dlatego zaproponowany temat "Serwis autoryzowany i nieautoryzowany a zapisy rozporządzenia GVO. Rynek części zamiennych – źródła zaopatrzenia, regulacje prawne. Odpowiedzialność cywilna serwisu za jakość naprawy" powstał na skutek licznych zapytań kierowanych do mojej kancelarii z tego sektora. Nie wszystko ponadto w sposób jasny i przejrzysty wynika z zapisów rozporządzenia. Prawo trzeba przecież zinterpretować - mec. Katarzyna Michno-Nasierowska.

- Praktyka zastępowania nowych, oryginalnych części zamiennych częściami nieoryginalnymi jest na polskim rynku powszechna i wynika z jednej strony z uwarunkowań ekonomicznych, z drugiej z polityki firm ubezpieczeniowych. Nowe rozporządzenie GVO 461/2010 pozostawiło otwartą furtkę dla alternatywnych rodzajów części zamiennych i alternatywnych kanałów ich dystrybucji. W jaki sposób i w jakich ilościach alternatywne części zamienne są wprowadzane na rynek oraz jaki to może mieć wpływ na rozwój sektora dealerskiego to tematy, którym chciałbym poświęcić nasze spotkanie. Zachęcam więc do udziału - Adrian Sklorz, właściciel Auto-Elements.

Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna (łącząca V Konwencję Polskich Dealerów Samochodów oraz V Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych) odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Krakowie w hotelu Best Western Premier. 19 listopada będzie miała miejsce Konferencja Dealerów Quadów, Motocykli i Skuterów. mojeauto.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Tematy w artykule: PIM ubezpieczenia dealerzy GVO

Podobne wiadomości:

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny wyjazd na wakacje
Bezpieczny wyjazd na wakacje
Lato jest okresem wzmożonych wyjazdów na wakacyjny czy weekendowy wypoczynek. Przemierzamy setki, a nawet tysiące kilometrów. Wielogodzinna podróż samochodem może być trudna zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Co można zrobić, żeby droga minęła bezstresowo, a przede wszystkim bezpiecznie?

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi