mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Już za miesiąc w Krakowie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna. Wśród prelegentów znajdą się m.in. mec. Katarzyna Michno-Nasierowska oraz Adrian Sklorz, właściciel Auto-Elements, ekspert od rynku ubezpieczeniowego.

Tegoroczna konferencja jest kontynuacją dotychczasowej Konwencji Polskich Dealerów Samochodów. Tematem przewodnim będzie hasło "Dealer i serwis. Każdy musi zarabiać - czyli jak koncentrując się na zadowoleniu klienta wypracować zysk w firmie"

- Zmieniającej się literze prawa towarzyszą jak zawsze liczne niejasności i niepewność. Dlatego zaproponowany temat "Serwis autoryzowany i nieautoryzowany a zapisy rozporządzenia GVO. Rynek części zamiennych – źródła zaopatrzenia, regulacje prawne. Odpowiedzialność cywilna serwisu za jakość naprawy" powstał na skutek licznych zapytań kierowanych do mojej kancelarii z tego sektora. Nie wszystko ponadto w sposób jasny i przejrzysty wynika z zapisów rozporządzenia. Prawo trzeba przecież zinterpretować - mec. Katarzyna Michno-Nasierowska.

- Praktyka zastępowania nowych, oryginalnych części zamiennych częściami nieoryginalnymi jest na polskim rynku powszechna i wynika z jednej strony z uwarunkowań ekonomicznych, z drugiej z polityki firm ubezpieczeniowych. Nowe rozporządzenie GVO 461/2010 pozostawiło otwartą furtkę dla alternatywnych rodzajów części zamiennych i alternatywnych kanałów ich dystrybucji. W jaki sposób i w jakich ilościach alternatywne części zamienne są wprowadzane na rynek oraz jaki to może mieć wpływ na rozwój sektora dealerskiego to tematy, którym chciałbym poświęcić nasze spotkanie. Zachęcam więc do udziału - Adrian Sklorz, właściciel Auto-Elements.

Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna (łącząca V Konwencję Polskich Dealerów Samochodów oraz V Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych) odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Krakowie w hotelu Best Western Premier. 19 listopada będzie miała miejsce Konferencja Dealerów Quadów, Motocykli i Skuterów. mojeauto.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Tematy w artykule: PIM ubezpieczenia dealerzy GVO

Podobne wiadomości:

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.