mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Łukasz Szarama, Przewodniczący Sekcji Blacharsko – Lakierniczej przy PIM, właściciel firmy "Auto-Komplex" oraz Maciej Brzeziński z B.U.H. Consulting to kolejni prelegenci, którzy wystąpią z referatami podczas listopadowej, krakowskiej Międzynarodowej Konferencji Motoryzacyjnej!

- Nie jest tajemnicą, że rynek napraw powypadkowych a dokładniej kooperacja pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi a serwisami blacharsko-lakierniczymi pozostawia wiele do życzenia. Dlatego celem całego przedsięwzięcia, czyli listopadowej konferencji organizowanej przez PIM jest m.in. dążenie do unormowania a w szczególności wypracowania pewnych zasad, schematów współpracy pomiędzy tymi graczami, jakimi są i ubezpieczyciele i serwisy, w tym opracowanie z czasem pewnych zasad, które tę kooperację poprawią z korzyścią dla każdej ze stron. To jest cel i konferencji, w tym panelu dyskusyjnego, którego jestem moderatorem jak również działań Sekcji Blacharsko – Lakierniczej przy PIM, której przewodniczę. Dzięki ostatnim działaniom m.in. Polskiej Izby Motoryzacji najistotniejsze problemy naszej branży są omawiane w takich instytucjach jak Ministerstwo Gospodarki czy Komisja Nadzoru Finansowego. Uczestnicząc w listopadowej konferencji w Krakowie nie tylko macie Państwo istotny głos na temat kierunku zmian, ale również możecie nawiązać bliższą współprace z naszą sekcją i zostać jednym z naszych współpracowników. - Łukasz Szarama, Przewodniczący Sekcji Blacharsko – Lakierniczej przy PIM, właściciel firmy „Auto-Komlpex” z Nowej Soli.

- Koszt roboczogodziny co prawda można wyliczyć z sumarycznych kosztów operacyjnych ale wywnioskować dlaczego jest on taki wysoki i gdzie szukać ewentualnie oszczędności nie jest już sprawą prostą, jeżeli w zakładowym planie kont (ZPK) nie ma podziału na koszty rodzajowe a przynajmniej na koszty stałe i koszty zmienne. Stąd właśnie biorą się problemy, gdyż progu rentowności bez odpowiedniego podziału kosztów nie da się dobrze policzyć. Dlatego temat "Ile kosztuje roboczogodzina? Wpływ manipulowania stawką za prace blacharsko – lakiernicze na wynik ekonomiczny serwisu" będzie poruszony podczas listopadowej konferencji w Krakowie. - Maciej Brzeziński, właściciel B.U.H. Consulting

Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Rzecznika Ubezpieczonych odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Krakowie w hotelu Best Western Premier. 19 listopada będzie miała miejsce Konferencja Dealerów Quadów, Motocykli i Skuterów. mojeauto.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.


Podobne wiadomości:

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi