mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Mniej narzekamy na ubezpieczenia

Mniej narzekamy na ubezpieczenia

Z opublikowanego raportu Rzecznika Ubezpieczonych dotyczących skarg zgłaszanych w I kwartale roku na towarzystwa ubezpieczeniowe wynika, że zgłaszamy mniej skarg na ubezpieczenia komunikacyjne.

Mniej narzekamy na ubezpieczenia
Raport Rzecznika ubezpieczonych wskazuje, że mimo ciągłego przyrostu liczby polis komunikacyjnych w Polsce, systematycznie spada ich udział w ogóle skarg zgłaszanych przez klientów. W I kwartale 2010 r. ubezpieczeń komunikacyjnych dotyczyło 59,7 proc. skarg. Tymczasem rok wcześniej (I kw. 2009 r.) było to 62,7 proc. W całym roku 2009 r. odsetek skarg związanych z ubezpieczeniami komunikacyjnymi stanowił 61,5 proc., a w roku 2008 - 64,6 proc.

Jak uważają przedstawiciele Polskiej Izby Ubezpieczeniowej, spadek odsetka skarg dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych to efekt m.in. dwóch ogromnych projektów, standaryzujących rynek ubezpieczeń komunikacyjnych - Porozumienie regresowe oraz Katalog zdarzeń drogowych. Jednocześnie cały czas kontynuowane są prace nad stworzeniem systemu bezpośredniej likwidacji szkód, co jeszcze bardziej powinno zminimalizować liczbę skarg zgłaszanych do Rzecznika Ubezpieczonych.

Spadek odsetka skarg dotyczących komunikacji widoczny jest zarówno jeżeli chodzi o ubezpieczenia OC jak i AC. W pierwszych trzech miesiącach 2010 roku OC dotyczyło 33,3 proc. skarg, podczas gdy rok wcześniej było to 37,9 proc. Przy skargach związanych z AC zmiany są mniej zauważalne. I kw 2010 to 9,4 proc., podczas gdy I kw. 2009 to 9,8 proc.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że z roku na rok coraz mniejsza część skarg skierowanych do Rzecznika Ubezpieczonych uznana zostaje za zasadną. W I kwartale 2010 RzU postanowił podjąć interwencję w 36,2 proc. przypadków, natomiast rok wcześniej w 38,8 proc.

Podobne wiadomości:

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic