mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Mniej niż jedna trzecia Polaków ma autocasco

Mniej niż jedna trzecia Polaków ma autocasco

Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Ergo Hestii wynika, że jedynie 27 proc. właścicieli samochodów w naszym kraju decyduje się na ubezpieczenie autocasco. Oznacza to, że po kolizji z własnej winy aż 7 na 10 polskich kierowców musi naprawiać auto na własny koszt.

Mimo nieznacznego wzrostu zainteresowania ubezpieczeniami AC w ubiegłym roku, nadal nie są one popularne. W 2012 r. jedynie 27 proc. właścicieli pojazdów zdecydowało się w na zakup autocasco, w 2011 r. odsetek ten wynosił natomiast 26 proc.

41 proc. respondentów, którzy nie zdecydowali się na ubezpieczenie AC, przyznało, że głównym powodem była zbyt wysoka składka.

- Wielu kierowców w ogóle nie rozważa zakupu ubezpieczenia AC, z góry zakładając, że jest ono zbyt drogie. Ale wiele zależy od tego, jaki wariant AC wybierzemy - tłumaczy Robert Tomaszewski, dyrektor Biura Ubezpieczeń Indywidualnych Ergo Hestii.

Jedynie 3 proc. respondentów wymieniło wśród powodów zakupu polisy ryzyko małej stłuczki czy obcierki na parkingu. Tymczasem drobne szkody stanowią 70 proc. wszystkich zdarzeń. Aż 52 proc. badanych przez TNS Polska, którzy zadeklarowali objęcie swojego samochodu ubezpieczeniem AC, przyznało, że ubezpieczyło samochód ze względu na ryzyko kradzieży.

- AC warto dobrać do stylu jazdy i potrzeb kierowcy. Inne powody do zakupu będzie miała firma, a inne motywacje – rodzina z dziećmi – dodaje Robert Tomaszewski.

Podobne wiadomości:

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~tak 2013-04-10

koleś bzdury piszesz. To nie kwestia ceny, tylko średniego wieku aut w polsce, a ac masz do 8 czy 10 lat auta, nie wiesz nie pisz sie ośmieszasz.

~chychak 2013-04-10

co ten Tomaszewski wygaduje, nie kupujemy AC bo jest za drogie, jeśli połowa albo i więcej Polaków jeździ autami za górą parę tysięcy zł, to kto z nich kupi AC za tysiaka, albo i więcej; taka to prawda, smutna ale jednak

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles
Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles
Legenda amerykańskiej motoryzacji debiutuje w nowej odsłonie. Jeep Wrangler zachował terenowe właściwości jezdne, a na jego pokładzie pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo podróży.