mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w 2017

Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w 2017

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadzi w przyszłym roku elektroniczny dowód osobisty i prawo jazdy. Dzięki temu nie będziemy musieli mieć przy sobie dokumentów podczas kontroli.

Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w 2017
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szefowa resortu Anna Strzeżyńska poinformowała o dacie wprowadzenia w życie usługi „mDokument”. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadzi już w maju przyszłego roku pilotażowy program, w ramach którego pojawi się mobilny dowód osobisty. Pod koniec czerwca usługa będzie dostępna dla wszystkich obywateli.

To jednak nie wszystko, ponieważ niedługo potem zostanie wdrożony kolejny etap programu. W październiku 2017 pojawi się elektroniczny dowód rejestracyjny obraz ubezpieczenie OC. Ministerstwo zapowiedziało też, że elektroniczny dostęp do innych dokumentów będzie również dostępny.

Mobilne dokumenty ułatwią życie wielu obywatelom, ale przede wszystkim instytucjom państwowym. Korzystanie z usługi będzie dobrowolne. System będzie kompatybilny nie tylko ze smartfonami najnowszej generacji, ale również ze starszymi rozwiązaniami. Szefowa resortu chwali się, że przewidziano nawet procedurę w przypadku rozładowania urządzenia mobilnego.

Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z MSWiA. Rolę wykonawczą w zakresie dostarczania rozwiązania oraz utrzymania infrastruktury będą zapewniać: Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Centralny Ośrodek Informatyki.
Tematy w artykule: prawo jazdy mobilny serwis

Podobne wiadomości:

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na...

Finanse i prawo 2017-03-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.