mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Na prąd i w leasingu

Na prąd i w leasingu

Od początku marca br. na polskim rynku funkcjonuje pierwsza oferta leasingowa dedykowana firmom, które chciałyby mieć w swojej flocie pojazd z napędem elektrycznym.

Na prąd i w leasingu
Powyższa oferta jest przygotowana przy współpracy BZ WBK Leasing z firmą Impact Automotive Technologies, producentem pojazdów Re-Volt. Dwuosobowy pojazd zarejestrowany jest jako motocykl, a więc od jego użytkownika wymagane jest prawo jazdy kategorii A. Przy swoich parametrach maksymalnie może rozpędzić się do 90 km/h.

Oprócz tego, iż jest pojazdem ekologicznym, ogromną jego zaletą jest tania eksploatacja. Cenę Re-Volta (równowartość 14.000 euro netto) rekompensuje niski koszt przejechania 100 km wynoszący około 3 zł, co sprawia, że na drodze w mieście Re-Volt nie ma sobie równych.

- Szacuje się, że do 2015 r. po europejskich drogach będzie jeździć ćwierć miliona aut na prąd, a coraz więcej producentów samochodów opracowuje modele napędzane elektrycznie – mówi Tomasz Jąder, prezes zarządu BZ WBK Leasing. - Obserwujemy, że trendy ekologiczne są coraz popularniejsze także w biznesie. Dotyczy to m.in. aut firmowych. Wprowadzając do oferty leasing pojazdów Re-Volt, które nie emitują dwutlenku węgla i dużego hałasu, chcemy umożliwić klientom zainteresowanym rozwiązaniami przyjaznymi środowisku korzystne finansowanie.

IAT, po tym jak w 2004 r. szwajcarska spółka S.A.M. Group AG zwróciła się do niej z propozycją przebudowania elektrycznego pojazdu trójkołowego SAM EV, podjęła się zadania całkowitego przekonstruowania pojazdu. Firma wprowadziła całkowicie nową konstrukcję podwozia, zastosowała nowy napęd wraz z innowacyjnym zasobnikiem energii (bateria trakcyjna Li-Ion plus Battery Management System), zmieniła również elementy wykończenia wewnętrznego. W ten sposób powstał nowoczesny pojazd określany mianem technologicznego "state-of-the-art".

Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.