mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Na prąd i w leasingu

Na prąd i w leasingu

Od początku marca br. na polskim rynku funkcjonuje pierwsza oferta leasingowa dedykowana firmom, które chciałyby mieć w swojej flocie pojazd z napędem elektrycznym.

Na prąd i w leasingu
Powyższa oferta jest przygotowana przy współpracy BZ WBK Leasing z firmą Impact Automotive Technologies, producentem pojazdów Re-Volt. Dwuosobowy pojazd zarejestrowany jest jako motocykl, a więc od jego użytkownika wymagane jest prawo jazdy kategorii A. Przy swoich parametrach maksymalnie może rozpędzić się do 90 km/h.

Oprócz tego, iż jest pojazdem ekologicznym, ogromną jego zaletą jest tania eksploatacja. Cenę Re-Volta (równowartość 14.000 euro netto) rekompensuje niski koszt przejechania 100 km wynoszący około 3 zł, co sprawia, że na drodze w mieście Re-Volt nie ma sobie równych.

- Szacuje się, że do 2015 r. po europejskich drogach będzie jeździć ćwierć miliona aut na prąd, a coraz więcej producentów samochodów opracowuje modele napędzane elektrycznie – mówi Tomasz Jąder, prezes zarządu BZ WBK Leasing. - Obserwujemy, że trendy ekologiczne są coraz popularniejsze także w biznesie. Dotyczy to m.in. aut firmowych. Wprowadzając do oferty leasing pojazdów Re-Volt, które nie emitują dwutlenku węgla i dużego hałasu, chcemy umożliwić klientom zainteresowanym rozwiązaniami przyjaznymi środowisku korzystne finansowanie.

IAT, po tym jak w 2004 r. szwajcarska spółka S.A.M. Group AG zwróciła się do niej z propozycją przebudowania elektrycznego pojazdu trójkołowego SAM EV, podjęła się zadania całkowitego przekonstruowania pojazdu. Firma wprowadziła całkowicie nową konstrukcję podwozia, zastosowała nowy napęd wraz z innowacyjnym zasobnikiem energii (bateria trakcyjna Li-Ion plus Battery Management System), zmieniła również elementy wykończenia wewnętrznego. W ten sposób powstał nowoczesny pojazd określany mianem technologicznego "state-of-the-art".

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando