mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Najlepsi ubezpieczyciele wg UFG

Najlepsi ubezpieczyciele wg UFG

Compensa, Benefia i Warta znalazły się na czele w rankingu jakości danych, w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za 2014 rok.

Najlepsi ubezpieczyciele wg UFG
Na kolejnych pozycjach uplasowały się Ceska Pojistovna (Proama) i Liberty, które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Największego skoku w klasyfikacji - dokonał Interrisk, wspinając się o czternaście pozycji - na ósme miejsce. Ranking ubezpieczycieli komunikacyjnych, w zakresie jakości danych oraz procesów związanych z zasilaniem ogólnopolskiej bazy polis Ośrodka Informacji UFG, przygotowany został już po raz czwarty. Klasyfikację sporządzono w oparciu o sześć wskaźników uwzględniających m.in. terminowość, kompletność i jednoznaczność przesyłanych danych, czy odsetek unieważnianych rekordów.

- Wyniki na 2014 rok pokazują, że więcej firm przesyła do naszej bazy ubezpieczeń komunikacyjnych coraz lepsze dane - podkreśla Wojciech Bijak, dyrektor Ośrodka Informacji UFG. – A dobra jakość danych w bazie, to korzyść zarówno dla klientów firm ubezpieczeniowych, jak i dla samych towarzystw. Rzetelne i wiarygodne dane ułatwiają bowiem zakup polisy komunikacyjnej i nie wymagają już, jak w przypadku rozbieżności, dodatkowych wyjaśnień i działań – dodaje. Ranking pokazuje też, że możliwe są inne kryteria oceny ubezpieczycieli niż tylko wysokość składki.

Od ponad dwóch lat Fundusz podejmuje wiele inicjatyw dla poprawy jakości tych danych. Jedną z ważniejszych było wynegocjowanie nowego porozumienia między UFG, a ubezpieczycielami – w którym wszystkie towarzystwa, będące członkami Funduszu - zobowiązały się do dostarczania do bazy Ośrodka Informacji danych o najwyższej jakości. Pozwoliło to na wypracowanie, w ubiegłym roku, nowych mierników oceny jakości danych w bazie, a także zaangażowania ubezpieczycieli we współpracę z UFG, w tym zakresie. - Utrzymanie wysokiej jakości danych w naszej bazie leży w interesie całego rynku ubezpieczeniowego, a ranking ma na celu zmobilizowanie firm do pilnowania jakości oraz terminowości przesyłania danych do Ośrodka Informacji Funduszu – podsumowuje Elżbieta Wanat-Połeć, prezes UFG.

Podobne wiadomości:

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.