mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Najlepszą firmą ubezpieczeniową jest...

Najlepszą firmą ubezpieczeniową jest...

Już po raz kolejny Polska Izba Motoryzacji przyznała nagrodę "Złoty Zderzak" dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeniowego. Tak jak i przed rokiem wyróżnienie to trafiło do PZU S.A.

O wyniku – popartym badaniem rynku - zdecydowali właściciele i osoby odpowiedzialne w warsztatach naprawczych za likwidację szkód komunikacyjnych, a także osoby odpowiedzialne za sprzedaż lub obsługę ubezpieczeń. Wzięli oni udział w badaniu satysfakcji serwisów samochodowych ze współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które przeprowadziła Polska Izba Motoryzacji w okresie od 11 sierpnia do 29 pażdziernika 2010 roku (badana próba wyniosła 20%). Udział w badaniu rozłożył się na serwisy niezależne (51%) i sewisy autoryzowane (49%).

Tak jak w roku poprzednim organizator postanowił nagrodzić nie tylko najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe, ale wyróżnić drugie i trzecie miejsce, które przypadło odpowiednio TUiR Allianz Polska S.A. i AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.

Przypomnijmy, że badanie takie od pieciu lat przeprowadza Polska Izba Motoryzacji. W ciągu pierwszych trzech edycji konkursu laureatem prestiżowej nagrody "Złoty Zderzak" było TUiR Allianz Polska S.A. A od dwóch lat pierwsze miejsce przypada firmie PZU S.A. Ciekawym  zaskoczeniem wydaje się być awans Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych S.A. na III miejsce w rankingu.

Badanie satysfakcji serwisów samochodowych ze współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi cieszy się sporym zainteresowaniem. W porównaniu do roku ubiegłego zostało ono rozszerzone o dwie ubezpieczalnie oraz położenie głównego nacisku na ocenę jakości procesu likwidacji szkód.
Tematy w artykule: PIM firmy ubezpieczeniowe

Podobne wiadomości:

Ceny polisy OC dla

Ceny polisy OC dla "anglików" - nawet 3 razy...

Finanse i prawo 2015-06-19

Bezpośrednia likwidacja szkód - szybsze odszkodowanie, ale drożej

Bezpośrednia likwidacja szkód - szybsze...

Finanse i prawo 2015-05-09

Komentuj:

~icek 2010-11-25

pizeju hahahaa oczywiście izba ma wielkie zniżki, bo od 15 lat nie spotkałem nikogo kto miałby z tym molochem coś do czynienia. ja za cały pakiet w byle jakiej firmie płacę 30 % tego co mi zaśpiewali w PZU! masakra. niektórym zawsze PZU będzie się kojarzyło z "duży może więcej" np ZUS. po co się męczyć jak jest wybór

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.