Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Najlepszą firmą ubezpieczeniową jest...

Najlepszą firmą ubezpieczeniową jest...

Już po raz kolejny Polska Izba Motoryzacji przyznała nagrodę "Złoty Zderzak" dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeniowego. Tak jak i przed rokiem wyróżnienie to trafiło do PZU S.A.

O wyniku – popartym badaniem rynku - zdecydowali właściciele i osoby odpowiedzialne w warsztatach naprawczych za likwidację szkód komunikacyjnych, a także osoby odpowiedzialne za sprzedaż lub obsługę ubezpieczeń. Wzięli oni udział w badaniu satysfakcji serwisów samochodowych ze współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które przeprowadziła Polska Izba Motoryzacji w okresie od 11 sierpnia do 29 pażdziernika 2010 roku (badana próba wyniosła 20%). Udział w badaniu rozłożył się na serwisy niezależne (51%) i sewisy autoryzowane (49%).

Tak jak w roku poprzednim organizator postanowił nagrodzić nie tylko najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe, ale wyróżnić drugie i trzecie miejsce, które przypadło odpowiednio TUiR Allianz Polska S.A. i AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.

Przypomnijmy, że badanie takie od pieciu lat przeprowadza Polska Izba Motoryzacji. W ciągu pierwszych trzech edycji konkursu laureatem prestiżowej nagrody "Złoty Zderzak" było TUiR Allianz Polska S.A. A od dwóch lat pierwsze miejsce przypada firmie PZU S.A. Ciekawym  zaskoczeniem wydaje się być awans Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych S.A. na III miejsce w rankingu.

Badanie satysfakcji serwisów samochodowych ze współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi cieszy się sporym zainteresowaniem. W porównaniu do roku ubiegłego zostało ono rozszerzone o dwie ubezpieczalnie oraz położenie głównego nacisku na ocenę jakości procesu likwidacji szkód.
Tematy w artykule: PIM firmy ubezpieczeniowe

Podobne wiadomości:

Ceny polisy OC dla

Ceny polisy OC dla "anglików" - nawet 3 razy...

Finanse i prawo 2015-06-19

Bezpośrednia likwidacja szkód - szybsze odszkodowanie, ale drożej

Bezpośrednia likwidacja szkód - szybsze...

Finanse i prawo 2015-05-09

Komentuj:

~icek 2010-11-25

pizeju hahahaa oczywiście izba ma wielkie zniżki, bo od 15 lat nie spotkałem nikogo kto miałby z tym molochem coś do czynienia. ja za cały pakiet w byle jakiej firmie płacę 30 % tego co mi zaśpiewali w PZU! masakra. niektórym zawsze PZU będzie się kojarzyło z "duży może więcej" np ZUS. po co się męczyć jak jest wybór

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj