mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Nasi rządzący będą wynajmować samochody

Nasi rządzący będą wynajmować samochody

Już nie zakup, a wynajem aut. Oto najnowszy sposób Ministerstwa Skarbu Państwa na oszczędności. Dzięki postawieniu na Full Service Leasing, usługa ta może w końcu stać się popularną na naszym rynku. Nie tylko w sektorze publicznym, ale także wśród średnich i dużych firm.

- Zainteresowanie Ministerstwa Skarbu Państwa outsourcingiem floty postrzegam jako naturalną konsekwencję poszukiwania oszczędności w obszarze administracji. To także przejaw korzystania z nowoczesnych rozwiązań finansowych, znanych w sektorze przedsiębiorstw prywatnych. Myślę, że ten sygnał jest ważny zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego – komentuje Ireneusz Tymiński, General Manager KBC Autolease Polska.
 
Spora część podmiotów sektora prywatnego już od kilku lat korzysta z tego rozwiązania. Warto podkreślić, że także wiele firm należących do państwa, a więc mających przedstawicieli Ministerstwa Skarbu Państwa we władzach, już stosuje outsourcing floty.

Całkowite szacowane oszczędności, związane z wprowadzeniem modelu Full Service Leasingu, sięgają od kilku do nawet 30 procent. Wynikają one z uwzględnienia korzyści finansowych, podatkowych oraz organizacyjnych. Usługa zawiera bowiem finansowanie oraz zryczałtowany pakiet serwisowy, na który składają się koszty przeglądów, napraw i opon wraz  z ubezpieczeniem.

Do rozwoju tej usługi w Polsce przyczyniły się korporacje z rodowodem zachodnim, które otwierając polskie oddziały, bardzo często sięgały po FSL. Dziś jest to sposób na flotę także firm lokalnych, posiadających średnią lub dużą flotę, a nawet z sektora MŚP. Powodem wzrostu zainteresowania tą formą finansowania i zarządzania były zmieniające się rozwiązania prawne i podatkowe oraz większa skłonność polskich firm do outsourcingu.

Full Service Leasing to dominująca alternatywa dla zakupów gotówkowych w niemal wszystkich zachodnich krajach UE. Obecnie stanowi tam od 30% do nawet 60% wszystkich aut użytkowanych przez firmy. Sektor publiczny także docenił zalety usług flotowych, zarówno administracja państwowa, jak i agencje oraz spółki państwowe wynajmują samochody w formie FSL.

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.