mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Nasi rządzący będą wynajmować samochody

Nasi rządzący będą wynajmować samochody

Już nie zakup, a wynajem aut. Oto najnowszy sposób Ministerstwa Skarbu Państwa na oszczędności. Dzięki postawieniu na Full Service Leasing, usługa ta może w końcu stać się popularną na naszym rynku. Nie tylko w sektorze publicznym, ale także wśród średnich i dużych firm.

- Zainteresowanie Ministerstwa Skarbu Państwa outsourcingiem floty postrzegam jako naturalną konsekwencję poszukiwania oszczędności w obszarze administracji. To także przejaw korzystania z nowoczesnych rozwiązań finansowych, znanych w sektorze przedsiębiorstw prywatnych. Myślę, że ten sygnał jest ważny zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego – komentuje Ireneusz Tymiński, General Manager KBC Autolease Polska.
 
Spora część podmiotów sektora prywatnego już od kilku lat korzysta z tego rozwiązania. Warto podkreślić, że także wiele firm należących do państwa, a więc mających przedstawicieli Ministerstwa Skarbu Państwa we władzach, już stosuje outsourcing floty.

Całkowite szacowane oszczędności, związane z wprowadzeniem modelu Full Service Leasingu, sięgają od kilku do nawet 30 procent. Wynikają one z uwzględnienia korzyści finansowych, podatkowych oraz organizacyjnych. Usługa zawiera bowiem finansowanie oraz zryczałtowany pakiet serwisowy, na który składają się koszty przeglądów, napraw i opon wraz  z ubezpieczeniem.

Do rozwoju tej usługi w Polsce przyczyniły się korporacje z rodowodem zachodnim, które otwierając polskie oddziały, bardzo często sięgały po FSL. Dziś jest to sposób na flotę także firm lokalnych, posiadających średnią lub dużą flotę, a nawet z sektora MŚP. Powodem wzrostu zainteresowania tą formą finansowania i zarządzania były zmieniające się rozwiązania prawne i podatkowe oraz większa skłonność polskich firm do outsourcingu.

Full Service Leasing to dominująca alternatywa dla zakupów gotówkowych w niemal wszystkich zachodnich krajach UE. Obecnie stanowi tam od 30% do nawet 60% wszystkich aut użytkowanych przez firmy. Sektor publiczny także docenił zalety usług flotowych, zarówno administracja państwowa, jak i agencje oraz spółki państwowe wynajmują samochody w formie FSL.

Podobne wiadomości:

Fiaty dla studentów wrocławskiej Politechniki

Fiaty dla studentów wrocławskiej Politechniki

Aktualności 2015-05-05

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.