mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Nie będą nas Niemcy źle traktować!

Nie będą nas Niemcy źle traktować!

Polska delegacja resortu transportu podczas wizyty w Niemczech rozmawiała z władzami niemieckimi na temat procedur postępowania niemieckiej policji podczas kontroli polskich kierowców i pojazdów z polską rejestracją.

Problem ten nasilał się już od jakiegoś czasu. Wielu polskich przedsiębiorców skarżyło się na zachowanie funkcjonariuszy policji niemieckiej podczas kontroli stanu technicznego pojazdu na terenie Niemiec, które w opinii polskiej strony nie miały uzasadnienia.
 
Delegacja polska przedstawiła konkretne przypadki zatrzymań polskich pojazdów samochodowych, w trakcie których procedury kontrolne budziły wątpliwości, co do ich zgodności z obowiązującymi przepisami. Omówiono szczegółowo przypadki takich kontroli, w wyniku których zatrzymane pojazdy kierowano do warsztatów naprawczych.
 
Przedstawiciel strony niemieckiej (Federalnego Ministerstwa Komunikacji, Budownictwa i Rozwoju Miast, Ministerstwa Infrastruktury Brandenburgii, przedstawiciele landów: Północnej Nadrenii Westfalii, Dolnej Saksonii oraz Brandenburgii nadzorujących działania niemieckiej policji drogowej) przyznali, że omówione przez delegację polską przypadki zachowań służb kontrolnych wobec polskich kierowców odbiegały od obowiązujących procedur w tym zakresie.
 
Ustalono, że władze niemieckie do dnia 15 lipca 2006 r. przygotują i prześlą do Ministerstwa Transportu informację na temat obowiązujących w Niemczech procedur w zakresie kontroli drogowej pojazdów samochodowych, w tym dotyczących również pojazdów z polską rejestracją. Strona niemiecka przekaże także adresy kontaktowe do konkretnych osób odpowiedzialnych w poszczególnych krajach związkowych RFN za pracę policji drogowej. Z osobami tymi będzie się można kontaktować w przypadku wątpliwości związanych z kontrolą pojazdów na drogach.
 
Miejmy nadzieję, iż to spotkanie oraz uzyskane informacje przyczynią się do wyeliminowania podobnych przypadków w przyszłości, a kierowcom pozwolą na zapoznanie się z procedurami kontrolnymi i dopuszczalnymi działaniami służb kontrolnych w Niemczech, podczas których badany jest stan techniczny pojazdów samochodowych.
 
 

Komentuj:

~bob 2006-10-27

ja jestem w plecy 2000(na raty) euro zholowanie parking.jeden kurs na darmo bo nie wydali.na kazdym kroku polnische mafia./a tu jedzie malutki biedny czlowiek.

~Piotrek 2006-07-18

czy ktos moglby pomoc w znalezieniu parkingu strzezonego-niedrogiego- (na przyczepe kampingowa)w okolicach Frankfurtu-Swiecko po niemieckiej stronie

~drwal 2006-06-20

Niemcy zawsze beda nas zle traktowac i nic takie rozmowy nie zmienia, musialyby sie zmienic mentalnosc ludzi

~bbb 2006-06-09

mysle ze przykladow prawie kazdy kto w maire czesto jezdzi do Niemiec moze podac kilka. Przykladowo - zatrzymywanie autokarow nocą, przewożenie do jakichs ichnich punktów celnych, kontrolowanie wszystkich bagaży itp, ech szkoda gadać, ciekawe czy tak samo robią z Francuzami, Anglikami czy innymi Europejczykami??

~Jurek 2006-06-08

Widze ze moj poprzednik zyje w na jakiejs innej planecie. Temat jest jasny i bardzo wazny. Wroponuje mu wycieczke tam (przepraszam do Niemiec-bo ,moze nie zromumiec) to moze przejzy na oczy, i nie bedzie bezsesownie krytykowal.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.