mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Nie będą nas Niemcy źle traktować!

Nie będą nas Niemcy źle traktować!

Polska delegacja resortu transportu podczas wizyty w Niemczech rozmawiała z władzami niemieckimi na temat procedur postępowania niemieckiej policji podczas kontroli polskich kierowców i pojazdów z polską rejestracją.

Problem ten nasilał się już od jakiegoś czasu. Wielu polskich przedsiębiorców skarżyło się na zachowanie funkcjonariuszy policji niemieckiej podczas kontroli stanu technicznego pojazdu na terenie Niemiec, które w opinii polskiej strony nie miały uzasadnienia.
 
Delegacja polska przedstawiła konkretne przypadki zatrzymań polskich pojazdów samochodowych, w trakcie których procedury kontrolne budziły wątpliwości, co do ich zgodności z obowiązującymi przepisami. Omówiono szczegółowo przypadki takich kontroli, w wyniku których zatrzymane pojazdy kierowano do warsztatów naprawczych.
 
Przedstawiciel strony niemieckiej (Federalnego Ministerstwa Komunikacji, Budownictwa i Rozwoju Miast, Ministerstwa Infrastruktury Brandenburgii, przedstawiciele landów: Północnej Nadrenii Westfalii, Dolnej Saksonii oraz Brandenburgii nadzorujących działania niemieckiej policji drogowej) przyznali, że omówione przez delegację polską przypadki zachowań służb kontrolnych wobec polskich kierowców odbiegały od obowiązujących procedur w tym zakresie.
 
Ustalono, że władze niemieckie do dnia 15 lipca 2006 r. przygotują i prześlą do Ministerstwa Transportu informację na temat obowiązujących w Niemczech procedur w zakresie kontroli drogowej pojazdów samochodowych, w tym dotyczących również pojazdów z polską rejestracją. Strona niemiecka przekaże także adresy kontaktowe do konkretnych osób odpowiedzialnych w poszczególnych krajach związkowych RFN za pracę policji drogowej. Z osobami tymi będzie się można kontaktować w przypadku wątpliwości związanych z kontrolą pojazdów na drogach.
 
Miejmy nadzieję, iż to spotkanie oraz uzyskane informacje przyczynią się do wyeliminowania podobnych przypadków w przyszłości, a kierowcom pozwolą na zapoznanie się z procedurami kontrolnymi i dopuszczalnymi działaniami służb kontrolnych w Niemczech, podczas których badany jest stan techniczny pojazdów samochodowych.
 
 

Komentuj:

~bob 2006-10-27

ja jestem w plecy 2000(na raty) euro zholowanie parking.jeden kurs na darmo bo nie wydali.na kazdym kroku polnische mafia./a tu jedzie malutki biedny czlowiek.

~Piotrek 2006-07-18

czy ktos moglby pomoc w znalezieniu parkingu strzezonego-niedrogiego- (na przyczepe kampingowa)w okolicach Frankfurtu-Swiecko po niemieckiej stronie

~drwal 2006-06-20

Niemcy zawsze beda nas zle traktowac i nic takie rozmowy nie zmienia, musialyby sie zmienic mentalnosc ludzi

~bbb 2006-06-09

mysle ze przykladow prawie kazdy kto w maire czesto jezdzi do Niemiec moze podac kilka. Przykladowo - zatrzymywanie autokarow nocą, przewożenie do jakichs ichnich punktów celnych, kontrolowanie wszystkich bagaży itp, ech szkoda gadać, ciekawe czy tak samo robią z Francuzami, Anglikami czy innymi Europejczykami??

~Jurek 2006-06-08

Widze ze moj poprzednik zyje w na jakiejs innej planecie. Temat jest jasny i bardzo wazny. Wroponuje mu wycieczke tam (przepraszam do Niemiec-bo ,moze nie zromumiec) to moze przejzy na oczy, i nie bedzie bezsesownie krytykowal.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wspiera rajdowe talenty
Skoda wspiera rajdowe talenty
Sportowy oddział Skody rozpoczyna program, który będzie wspierać młode, rajdowe talenty. Pierwszym kierowcą wspieranym przez czeską markę jest 20-letni Fin Juuso Nordgren.