mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Nowe dowody rejestracyjne do badania

Nowe dowody rejestracyjne do badania

Nowe dowody rejestracyjne, które zaczęto wydawać w wydziałach komunikacji w całym kraju 1 października, zostaną poddane testom.

Informację taką podało Ministerstwo Infrastruktury, które zleciło wykonanie odpowiednich testów Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA - wykonawcy tych dokumentów. Wyniki testów zostaną podane do wiadomości publicznej po ich zakończeniu, w terminie do 19 października br.

Sprawa wyszła po tym jak pojawiły się sygnały dotyczące funkcjonalności nowych dowodów rejestracyjnych. Wszystkie sześć stron dokumentu są polakierowane, a ponieważ na jednej z nich przewidziane są wpisy i pieczątki przeglądów technicznych, możliwa będzie manipulacja np. datą przeglądu. Teraz wytwórnia ma zbadać, czy istnieje możliwość bezśladowego zmazania lub starcia wpisu z blankietu nowego dowodu. Jeśli tak, potrzebna będzie szybka modyfikacja wydawanych dokumentów. Do tej pory wyprodukowano ok. 50 tys. nowych dowodów rejestracyjnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport